مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان كرد:

كاهش 8 درصدی واردات كالاهای غیر نفتی در فروردین ماه 99

كاهش 8 درصدی واردات كالاهای غیر نفتی در فروردین ماه 99

سیمان: مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی حجمی نزدیك به 4 میلیون تن انواع كالا و كاهش 8 درصدی واردات كالاهای غیر نفتی در این بندر طی اولین ماه فصل بهار آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، اله مراد عفیفی پور با ارائه گزارشی از عملکرد یک ماهه بندر شهید رجایی در سال ۹۹ که بنام "جهش تولید" نامگذاری شده، گفت: طی فروردین ماه امسال، در مجموع سه میلیون و ۹۱۹ هزار و ۵۲۷ تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.
وی اضافه کرد: سهم عمده عملیات صورت گرفته با رقم یک میلیون و ۸۵۹ هزار و ۲۰۳ تن، مربوط به کالاهای غیر نفتی و دو میلیون و ۶۰ هزار و ۳۲۴ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۹۵۰ هزار و ۳۱۶ تن عنوان نمود.
عفیفی پور حجم واردات غیرنفتی طی فروردین ماه بوسیله بزرگترین بندر تجاری کشور را ۵۸۰ هزار و ۶۱ تن اعلام نمود و اضافه کرد: این رقم در همسنجی با زمان مشابه سال قبل کاهش ۸.۳ درصدی داشته است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانزیت ۸۷ هزار و ۷۳۹ تن کالای غیرنفتی و ترانشیپ ۲۱۳ هزار و ۷۴۵ تن از اینگونه کالاها طی اولین ماه فصل بهار سال جاری آگاهی داد.
صادرات ۶۷۰ هزار تن فرآورده نفتی
عفیفی پور در بخش دیگری از گزارش عملکرد یکماهه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اظهار داشت: طی این مدت، ۶۷۶ هزار و ۷۱۸ تن فرآورده نفتی به خارج از کشور صادر گردیده است.
وی افزود: همین طور طی این مدت، یک میلیون و ۳۸۲ هزار و ۸۰۵ تن فرآورده نفتی در چارچوب رویه کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) جابجا شده است.
ت خلیه و بارگیری ۱۱۴ هزار TEU کانتینر
عفیفی پور از تخلیه و بارگیری ۱۱۴ هزار و ۸۸۰ TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری کشور آگاهی داد.
وی افزود: حجم عملیات صورت گرفته طی این مدت به ترتیب شامل ۱۰۶ هزار و ۳۹۴ TEU کانتینر پر و ۸ هزار و ۴۸۶ TEU کانتنیر خالی بوده است.
این مقام مسؤول در آخر اظهار داشت: از مجموع ۲۶۴ فروند شناوری که طی فروردین ماه به این بندر تردد داشته است، ۲۱۳ فروند، بالای هزار تن و ۵۱ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.


منبع:

1399/02/09
13:31:10
5.0 / پنج
2935
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان