اعطای تسهیلات بلاعوض به استارتاپ های موفق خارج شده از شتابدهنده ها

اعطای تسهیلات بلاعوض به استارتاپ های موفق خارج شده از شتابدهنده ها

به گزارش سیمان رئیس مركز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری اعلام تعداد شتابدهنده های دارای تاییدیه در سال قبل را ۵۵ واحد دانست و اظهار داشت: برای استارتاپ های موفق خارج شده از مراكز شتابدهی تسهیلات بلاعوض اعطا می شود.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، مهدی عظیمیان با اشاره به رشد کمی و کیفی تعداد شتابدهنده ها، در بازه زمانی ۱۲ ماهه اخیر، اظهار نمود: توسعه کمی و کیفی شتابدهنده ها پیش نیازی اساسی در راه افزایش کمی و پویایی استارتاپ ها و کسب و کارهای جدید است و بر این اساس مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی تلاش دارد تا موانع رشد شتابدهنده ها را مرتفع کند.
وی با اشاره به اینکه تعداد شتابدهنده های دارای تاییدیه در سال ۱۳۹۸ به ۵۵ واحد افزایش یافته است، ابراز امیدواری کرد که این رقم امسال با رشد بیشتری همراه باشد.
عظیمیان از اجرای برنامه های کیفی برای ارزیابی مستمر شتابدهنده های فعال اطلاع داد و خاطرنشان کرد: در این برنامه، مراکز شتابدهی به صورت دوره ای و در انتها هر فصل مورد ارزیابی قرار می گیرند که در آن تطبیق اقدامات و عملکرد شتابدهنده ها با برنامه های مصوب آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
رئیس مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بسته حمایتی تدوین شده جهت پشتیبانی از فعالیت این مرکز، اشاره و اظهار نمود: این بسته حمایت مالی از راه معاونت علمی به صورت تسهیلات و یا حمایت های بلاعوض در دو بخش تعریف شده است، یک سرفصل حمایت مالی شامل تسهیلاتی می شود که در چارچوب تأمین هزینه رهن فضای کاری و به صورت قرض الحسنه به آنها پرداخت می شود.
عظیمیان در ادامه اظهار داشت: همینطور به ازای استارتاپ های موفق خروجی از شتابدهنده، مبالغ بلاعوضی هم به شتابدهنده های عضو مرکز تخصیص می یابد که این مبلغ حداکثر به ۲۰ استارتاپ موفق خروجی اعطا می شود.1399/02/06
14:18:47
5.0 / پنج
3203
تگهای خبر: ارز , تسهیلات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیمان سیمان