مدیركل بنیاد مسكن آذربایجان شرقی :

نیمی ازكمك های بلاعوض برای زلزله زدگان آذربایجانشرقی جذب نشده است

نیمی ازكمك های بلاعوض برای زلزله زدگان آذربایجانشرقی جذب نشده است

به گزارش سیمان مدیر كل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: ۵۰ درصد از كمك های بلاعوض برای زلزله زدگان سال قبل استان جذب و پیگیر جذب نیم دیگری از اعتبارات هستیم.حافظ باباپور در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت مناطق زلزله زده استان و روند بازسازی در آنها اظهار داشت: در زلزله آبان سال قبل حدود سه هزار واحد مسكونی صدمه دیده بودند كه بیشتر از هزار و ۷۰۰ مورد آن تابحال آواربرداری شده است.
وی همینطور از صدور پروانه برای دو هزار و ۶۷۲ واحد مسكونی اطلاع داد و اظهار داشت: ۶۲۱ واحد پی ریزی شده و برخی از آنها هم در مراحل دیگر ساخت و ساز قرار دارند.
باباپور با اشاره به صدمه دیدن دو هزار جایگاه دامی در این حادثه هم اظهار داشت: ۷۹۳ واحد آوار برداری شده و عملیات ۱۲ جایگاه به پایان رسیده است.
مدیر كل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی همینطور از وجود هزار و ۷۵۵ واحد تعمیری روستایی و آخر عملیات تعمیری هزار و ۶۵۵ واحد و وجود هزار و ۷۹۷ واحد تعمیری شهری و آخر عملیات تعمیری هزار و ۴۹۱ واحد در این مناطق اطلاع داد.
باباپور، كرونا و سرما را عاملی مهم برای عقب افتادن برنامه های آواربرداری و بازسازی در مناطق زلزله زده استان دانسته و اظهار داشت: تلاش می نماییم تا آخر فصل كاری سال جاری، شاهد اتمام ساخت واحدهای مسكونی در این مناطق باشیم.
وی تسهیلات بازسازی ابلاغ گردیده برای هر واحد را ۴۰ میلیون تومان وام چهار درصدی دانسته و افزود: همینطور ۵۰ درصد كمك های بلاعوض واحدهای احداثی، تعمیری، معیشتی، اسكان موقت پیش از عید جذب شده و منتظر مصوبه هیأت وزیران برای جذب ۵۰ درصد بقیه هم هستیم تا آنرا در اختیار مردم منطقه قرار دهیم.

1399/02/04
14:06:32
5.0 / پنج
3244
تگهای خبر: تسهیلات , تعمیر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان