دستیابی به دانش فنی تولید نوعی آلیاژ برای ساخت واگن قطار

دستیابی به دانش فنی تولید نوعی آلیاژ برای ساخت واگن قطار

سیمان دستیابی به دانش فنی تولید نوعی آلیاژ برای ساخت واگن قطار


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، كیانوش عسگری، مدیر عامل این شركت و مجری طرح، فوم "آلومینیوم سلول بسته" را همچون محصولات خاصی دانست كه از خصوصیت های فیزیكی قابل توجهی برخوردار می باشد و اظهار داشت: این محصول قابلیت جذب انرژی، جذب صدا، جذب امواج و قابلیت عایق حرارتی را دارد و بسیار سبك است. همین مبحث در كنار بسیاری خصوصیت ها و قابلیت های دیگر سبب شده است كه كاربری های فراوانی برای آن در صنایع مختلف وجود داشته باشد.
وی افزود: این محصول هم اكنون برای ساخت واگن های قطار مورد استفاده قرار گرفته است؛ چون علاوه بر سبك بودن، از ورود صدا و امواج به داخل واگن جلوگیری می كند.
عسگری با اشاره به اینكه این محصول به علت "های تك" بودن و به بهانه كاربری دوگانه، فروش آن به كشورمان ممنوع شده است، تصریح كرد: این مساله سبب شد تا با كمك نیروهای متخصص شركت، نسبت به بومی سازی فناوری آن اقدام نماییم، هم اكنون ایران یكی از محدود كشورهایی است كه تكنولوژی ساخت این آلیاژ خاص را در اختیار دارد و قیمت نمونه داخلی حداكثر یك سوم قیمت نمونه خارجی است.
مجری طرح با اشاره به اقدامات شركت برای توسعه فعالیتهای خود، اظهار نمود: با جذب مشاركت یك سرمایه گذار داخلی در حال زمینه سازی برای راه اندازی یك واحد با ظرفیت تولید ۸ تن هستیم كه امیدواریم، توانایی شركت را برای تأمین نیاز داخل و حتی صادرات افزایش دهد.
منبع:

1399/01/26
23:54:59
5.0 / پنج
3263
تگهای خبر: ایران , تخصص , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیمان سیمان