آگهی فائو درباره تأثیر ویروس كرونا بر زنجیره تامین غذا

آگهی فائو درباره تأثیر ویروس كرونا بر زنجیره تامین غذا

سیمان: فائو آگهی می دهد كه در خیلی از كشورهای جهان، كارگران غیر رسمی، جمعیت های لطمه پذیر شهرنشین و دیگر اقشاری كه وابستگی زیادی به فعالیت بازارها دارند احیانا در معرض لطمه های تأثیرات منفی ویروس كرونا و بیماری كووید-19 قرار خواند گرفت.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، سازمان خواربار و كشاورزی ملل متحد (فائو) در گزارش تازه خود، با اشاره به اینكه تأثیرات كامل بیماری كووید-۱۹ و ویروس كرونای جدید همچنان در حال آشكار شدن است، تصریح می كند كه این شیوع، تأثیرات منفی قابل توجهی بر تمامی افراد دخیل در سرتاسر زنجیره تامین غذا دارد.
گزارش فائو نشان میدهد در شرایطی كه مواد غذایی كافی برای تغذیه تمامی افراد وجود دارد، شیوع بیماری كووید-۱۹ به صورت بالقوه می تواند زنجیره های حیاتی تامین مواد غذایی را هم ما بین كشورها و هم درون كشورها – بین مناطق روستایی و شهری – به شكل شدیدی مختل كند.
این وضعیت احیانا تأثیرات منفی قابل توجهی خصوصا بر گروه های لطمه پذیر خواهد داشت، گروه هایی همچون كارگران غیر رسمی، جمعیت های لطمه پذیر شهری و دیگر گروه هایی كه برای تامین نیازهای غذایی خود تا حد زیادی به بازار متكی هستند. كاهش یا از دست دادن درآمد به همراه قیمت های ناپایدار می تواند تأثیراتی جدی بر (وضعیت حاد) امنیت غذایی و سطح سوءتغذیه این جمعیت ها داشته باشد.
این تأثیرات می توانند به صورت بالقوه خانوارهای لطمه پذیر را به سمت اتخاذ سازوكارهایی همچون كاهش شمار وعده های غذایی، افزایش نرخ ترك تحصیل، كاهش امكانات در دسترس برای پوشش هزینه های در رابطه با سلامت و پزشكی، خشونت های جنسیتی، فروش ابزارآلات تولیدی (كار و پیشه) و غیره، سوق دهند.
در این شرایط، فائو برنامه های جاری خود در كشورهای مختلف را كه متمركز بر تقویت تاب آوری و ارائه كمك های بشردوستانه هستند را بازنگری و تأثیرات بالقوه این ویروس را تحلیل كرده است تا از تداوم حمایت ها از لطمه پذیرترین گروه ها و اتخاذ اقدامات پیشگیرانه برای رسیدگی به تأثیرات ثانویه این ویروس اطمینان حاصل كند.
بر این اساس، فائو تلاش دارد تا در مناطقی كه از پیش شاهد نیازهای زیادی بوده اند، پروسه تامین كمك های ضروری را همچنان برقرار نگه داشته و در عین حال بتواند نیازهای جدید ناشی از تأثیرات ویروس كرونا را تامین كند.
منبع:

1399/01/25
16:22:49
5.0 / پنج
3111
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان