روند افزایشی طلا معكوس شد

روند افزایشی طلا معكوس شد

به گزارش سیمان قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تأثیر بالا ماندن ارزش دلار كاهش پیدا كرد.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۴ درصد كاهش به ۱۵۸۴ دلار و ۵۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه ۱.۲ درصد صعود كرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۵۹۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

اوتار ساندو، مدیر كالا در شركت فیلیپ فیوچرز اظهار نمود: طلا با شاخص دلار همبستگی معكوس پیدا كرده است اما در كل، طلا در فاز تحكیم قیمت قرار دارد و حركت قیمت محدودی پیدا كرده است. بازار طلا در كوتاه مدت تحت تأثیر بازارهای دیگر قرار دارد اما عوامل بنیادین این فلز پرارزش مثبت بوده و از رشد قیمت طلا پشتیبانی می كنند.

دلار با هجوم سرمایه گذاران برای خرید این ارز بعنوان دارایی امن، رشد شب گذشته خویش را حفظ كرد. اختلالات گسترده ای كه در نتیجه شیوع كرونا در تجارت جهانی به وجود آمده، عامل وحشت سرمایه گذاران بوده است.

طلا در شرایط ابهامات اقتصادی یا سیاسی به سرمایه گذاری جذابی تبدیل می شود و به شدت به نرخهای بهره حساس است چونكه نرخهای پایینتر، هزینه نگهداری این فلز كه سوددهی ندارد را می كاهد.

كارخانه های سراسر جهان در ماه میلادی گذشته از فعالیت بازماندند و كندی رشد فعالیت در آلمان و ژاپن بهبود فعالیت كارخانه ای چین را تحت الشعاع قرار دارد.

بر اساس گزارش رویترز، اریك رزنبرگ، رئیس بانك فدرال بوستون اظهار نمود فاصله گذاری اجتماعی برای مهار انتشار كرونا به معنای آن است كه نرخ بیكاری افزایش قابل ملاحظه ای پیدا خواهد نمود.

بازارهای سهام آسیا بعد از اخطار در مورد وخامت شیوع كرونا در آمریكا و آماده شدن سرمایه گذاران برای دریافت اخبار منفی از گزارش اشتغال ماهانه آمریكا، برای دومین روز نزول كردند.

طبق آمار رویترز، ویروس كرونا تابحال بیشتر از ۸۷۸ هزار و ۳۰۰ نفر در جهان را مبتلا كرده و بیشتر از ۴۳ هزار و ۴۰۰ قربانی گرفته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۲.۹ درصد افزایش پیدا كرد و در ۲۲۸۰ دلار و ۸۴ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد كاهش، ۷۱۴ دلار و ۴۲ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد كاهش، به ۱۳ دلار و ۹۵ سنت رسید.
1399/01/14
21:25:11
5.0 / پنج
3417
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سیمان سیمان