تداوم سلطه خودرو های الكتریكی بر بازار نروژ

تداوم سلطه خودرو های الكتریكی بر بازار نروژ

به گزارش سیمان سهم خودرو های تمام برقی و پلاگین هیبریدی در نروژ در فوریه ۲۰۲۰ به ۶۸.۱ درصد افزایش یافته است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش استقبال از خودرو های برقی و الكتریكی خیلی از شركت های خودروسازی در جهان تصمیم گرفته اند كه به تولید و توسعه خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست بپردازند و بدین ترتیب نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان خویش را در بازارهای جهانی جلب كنند.
در این میان به نظر می آید بعضی از كشورها بیشتر از سایر نقاط جهان از خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست استقبال كرده اند كه همچون آنها می توان به كشورهای شمال اروپا و منطقه اسكاندیناوی همچون نروژ، سوئد، دانمارك، فنلاند و ایسلند اشاره نمود.
بر مبنای تازه ترین اخبار و آمارهای انتشار یافته در وب سایت cleantechnica، میزان استقبال شهروندان نروژی از خودرو های تمام الكتریكی و پلاگین هیبریدی در دومین ماه از سالجاری میلادی، فوریه ۲۰۲۰، از مرز ۶۸ درصد هم گذر كرده و عدد ۶۸.۱ درصد را برای خود به ثبت رسانده است؛ این بدان معناست كه شهروندان نروژی علیرغم مسائل و بحران های به وجود آمده تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس كرونا همچنان علاقه و تمایل زیادی برای خریداری و استفاده از خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست از خود نشان می دهند.
بر مبنای نمودار زیر، این در حالیست كه استقبال از خودرو های بنزینی در این كشور اروپایی در این بازه زمانی تنها ۹.۷ درصد گزارش شده است.
خودرو های دیزلی هم ۱۱.۲ درصد و خودرو های هیبریدی هم ۱۱ درصد از سهم بازار خودروی نروژ را به خود اختصاص داده اند.


نروژ بعنوان یك كشور سرسبز و كم جمعیت در شمال قاره اروپا و منطقه اسكاندیناوی یكی از پیشگامان محافظت از محیط زیست و كاهش انتشار میزان آلاینده ها به جو زمین است كه در جهت این هدف اقدامات بسیاری برای كاهش استقبال از خودرو های آلاینده بنزینی و دیزلی و افزایش محبوبیت استفاده از خودرو های پاك برقی و الكتریكی انجام داده كه در نهایت سبب شده خریداری و استفاده از وسایل نقلیه مذكور در این كشور با رشد قابل توجهی مواجه شود كه در نوع خود در جهان بی سابقه و بی نظیر بوده است.
مقامات و مسؤلان این كشور بارها اعلام نموده اند كه با هدف به صفر رساندن خریداری خودرو های بنزینی و دیزلی آلاینده و همینطور كاهش انتشار گازهای گلخانه ای به جو زمین، قصد دارند به توسعه و ساخت زودهنگام زیرساخت های لازم جهت استفاده بهینه و آسان از خودرو های برقی بپردازند كه همچون مهم ترین آنها می توان به راه اندازی ایستگاه های شارژ در فواصل كم در تمامی خیابان ها و جاده های سراسر این كشور اشاره نمود.
پیش تر شهر اسلو پایتخت نروژ لقب پایتخت خودرو های الكتریكی در جهان را به نام خود ثبت كرده بود.1399/01/09
18:49:10
5.0 / پنج
3399
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیمان سیمان