معرفی ۸ محصول معدنی پر تولید

معرفی ۸ محصول معدنی پر تولید

سیمان: طبق آمار در 11 ماهه سالی كه اخیرا به اتمام رسید، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، از 11 محصول منتخب معدنی هشت محصول افزایش تولید داشته اند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان میدهد كه تولید محصولات منتخب معدنی در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸، هشت محصول از ۱۲ محصول منتخب معدنی افزایش تولید ۰.۸ درصد تا ۱۹.۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ تجربه كرده اند.
براین اساس، ظروف شیشه ای و ظروف چینی به ترتیب رشد تولید ۱۹.۳ و ۱۳.۳ درصدی را در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ تجربه كرده اند.
در این مدت میزان تولید ظروف شیشه ای بیش از ۹۶ هزار تن و ظروف چینی ۵۱ هزار تن بوده است. این دو محصول در مدت مشابه سال ۱۳۹۷ به ترتیب در حدود ۹۲ هزار و ۵۰۰ تن هزار تن و ۴۵ هزار تن تولید شده اند.
در مدت یاد شده، تولید سیمان نیز با رشد ۱۲.۲ درصدی از ۴۹ میلیون و ۶۳۲ هزار تن در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۷ به ۵۵ میلیون و ۷۰۶ هزار تن در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ رسیده است.
بعد از آن شیشه جام نیز با رشد ۷.۲ درصدی در مدت یاد شده سال گذشته، ۹۶۴ هزار تن تولید شده است، در حالی كه میزان تولید این محصول معدنی در ۱۱ ماهه سال ۹۷، بیش از ۸۹۹ هزار تن بوده است.
همین طور محصولات فولادی و فولاد خام هریك در ۱۱ ماهه پارینه به ترتیب ۵.۵ و ۵.۲ درصد رشد تولید داشته اند.
در این مدت بیش از ۱۸ میلیون و ۸۶۴ هزارتن محصولات فولادی و ۲۱ میلیون و ۶۷۹ هزار تم فولاد خام تولید شده است. میزان این دو محصول به ترتیب در ۱۱ ماه سال ۱۳۹۷ معادل ۱۷ میلیون و ۸۸۴ هزار تن و ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بوده است.
چینی بهداشتی نیز با تولید ۹۶ هزار تن در ۱۱ ماهه پارینه ۹۲ هزار تن تولید شده كه رشد ۴.۶ درصدی را در این آمار به خود مختص كرده است.
در این آمار، پایین ترین میزان رشد تولید برای كاتد مس را با ۰.۸ درصد رشد ثبت شده است. این محصول معدنی از ۲۲۵ هزار تن در مدت ذكر شده سال ۱۳۹۷، به ۲۲۶ هزار تن رسیده است.
در مقابل شمش آلومینیوم، كنسانتره زغال سنگ و آلومینا نیز به ترتیب ۱۶.۲ درصد، ۶.۸ درصد و ۱.۸ درصد در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷، كاهش تولید داشته اند.
براین اساس، شمش آلومینیوم در ۱۱ ماهه سال ۹۸، ۲۴۱ هزار تن، كنسانتره زغال سنگ یك میلیون و ۳۹۶ هزار تن و آلومینا ۲۱۳ هزار تن تولید شده است كه به ترتیب میزان تولید این محصولات در مدت مشابه سال قبلش، ۲۸۸ هزار تن، یك میلیون و ۴۹۸ هزار تن و ۲۱۷ هزار تن بوده است.
منبع:

1399/01/02
16:13:49
5.0 / پنج
3627
تگهای خبر: تجارت , تجربه , تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان