گزارشی از پیشرفت طرح مسكن ملی

آغاز ساخت ۷ و سه دهم هزار واحد

آغاز ساخت ۷ و سه دهم هزار واحد

به گزارش سیمان بنیاد مسكن اعلام نمود: فاز اجرایی ساخت 7 هزار و 364 واحد مسكونی از طرح ملی مسكن در 7 استان شروع شده است.



به گزارش سیمان به نقل از مهر، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی ضمن اعلام تعداد واحدهایی كه تابحال دراین زمینه و در حوزه مأموریتی بنیاد عملیات ساخت آنها شروع شده، درصد پیشرفت فیزیكی كل پروژه ها را نیز اعلام نمود.
در این گزارش كه بنیاد مسكن آنرا تهیه كرده، آمده است:
بنیاد مسكن ماموریت یافته است مجموعاً ۱۰۰ هزار واحد مسكونی از تعداد كل ۴۰۰ هزار واحد مسكونی برنامه ریزی شده در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن را در شهرهای دارای جمعیت كمتر از ۱۰۰ هزار نفر عملیاتی و راه اندازی كند.
این بنیاد الان در ۷ استان قسمتی از این ماموریت را در چارچوب پروژه های مسكونی طراحی نموده و آماده عملیات اجرائیست.
به این ترتیب الان عملیات ساخت ۵۶۸ واحد مسكونی در استان اصفهان، ۸۹۹ واحد مسكونی در استان مازندران، ۲ هزار واحد مسكونی در استان قم، هزار و ۶۰۰ واحد مسكونی در استان كرمان، ۳۱۰ واحد مسكونی در استان خراسان جنوبی، هزار واحد مسكونی در استان تهران و ۹۸۷ واحد مسكونی در استان خراسان رضوی در فاز اجرا قرار گرفته ست.
بنا بر این گزارش از مجموع ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كه بنیاد مسكن ماموریت دارد طی دو سال در شهرهای با جمعیت كمتر از ۱۰۰ هزار نفر در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن ساخته و به متقاضیان واجد شرایط واگذار كند جمعاً عملیات طراحی ۷ هزار و ۳۶۴ واحد به پایان رسیده و این واحدها در فاز شروع عملیات ساخت و ساز قرار گرفته اند.
بنا بر اعلام بنیاد مسكن این تعداد واحد در استان های مختلف كشور روز به روز افزوده می شود تا مطابق با زمان بندی تعیین شده طی دو سال، واحدهایی كه عملیات و ماموریت ساخت آنها به بنیاد مسكن محول شده است راه اندازی و به متقاضیان واگذار شود.
بر این اساس و مطابق با بیان بنیاد مسكن الان پیشرفت فیزیكی طرح اقدام ملی مسكن در پروژه های تحت مدیریت و اجرای بنیاد مسكن معادل حدود ۸ درصد است.
مسئولان بنیاد مسكن درباب مشخصات شهرهایی كه مقرر است ۱۰۰ هزار واحد مسكونی از ۴۰۰ هزار واحد مسكن ملی در آن ساخته شود اعلام كردند: با توجه به این كه جمعیت این شهرها كه ۱۱۳۳ شهر برآورد شده اند، كمتر از ۱۰۰ هزار نفر است، بنیاد مسكن باتوجه به نسبت قیمت مسكن به درآمد خانوار، درصد اجاره نشینی و سایر خاصیت های معیشتی و نیازمندی های مربوط به بخش مسكن در دهك های ۳ تا ۷ جامعه به طرح اقدام ملی مسكن ورود كرده است.
بنیاد مسكن همین طور درباب میزان تامین زمین برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی اعلام نموده است: تا كنون بمنظور ساخت ۳۸ هزار و ۵۷۲ واحد مسكونی در شهرها و استان های مختلف كشور عملیات تامین زمین با همكاری سازمان ملی زمین و مسكن صورت گرفته است؛ این زمین ها از طرف سازمان ملی زمین و مسكن به بنیاد مسكن معرفی و صورتجلسه شده و الان در مرحله تحویل قرار دارد. در واقع برآوردها نشان میدهد برای سهمیه سال جاری بیش از ۸۰ درصد زمین ها معرفی شده و بنیاد در حال رایزنی برای تامین مابقی زمین های مورد نیاز بمنظور راه اندازی صد هزار واحد مسكونی است.


منبع:

1398/12/28
23:33:14
5.0 / پنج
3633
تگهای خبر: اجاره , قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان