فرمانده قرارگاه خاتم اعلام كرد

صرفه جویی 7میلیارد دلاری باداخلی سازی صنایع نفت توسط قرارگاه خاتم

صرفه جویی 7میلیارد دلاری باداخلی سازی صنایع نفت توسط قرارگاه خاتم

به گزارش سیمان فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اظهار داشت: طی ۵ سال گذشته این قرارگاه توانسته است با داخلی سازی برخی صنایع نظیر نفت و گاز، بیشتر از ۷ میلیارد دلار برای كشور صرفه جویی ارزی داشته باشد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، سعید محمد شب گذشته در برنامه تلویزیونی پایش به مناسبت برگزاری نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با محوریت رونق تولید كه به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برپا شد، با اشاره به نام گذاری نمایشگاه به نام رونق تولید، اظهار داشت: گره كار كشور در رونق گرفتن تولید است و باید در این خصوص قوی شد، در این نمایشگاه ۵۰۰ شركت داخلی حضور داشته اند و در میان آنها شركت هایی هستند كه كشور را در شرایط تحریم از كالاهای خارجی بی نیاز كرده اند.
وی با اشاره به فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در عرصه نفت و گاز، افزود: در خلال ۵ سال گذشته این قرارگاه توانسته است با داخلی سازی و فعالیت در بعضی صنایع نظیر نفت و گاز، بیشتر از ۷ میلیارد دلار برای كشور صرفه جویی ارزی داشته باشد.
محمد اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با همكاری بخش خصوصی توانسته است بیشتر از ۷۰ درصد صنایع بزرگی از قبیل فولاد و مس را داخلی سازی نماید، ما نیازهای قرارگاه خاتم را شناسایی كرده ایم و با قرارداد با شركت های داخلی به دنبال داخلی سازی این نیازها هستیم.
وی اضافه كرد: شركت های خارجی، با گرفتن پروژه ها، پیمانكاران خودشان كه خارجی هم هستند به كارگیری می كنند و همین سبب می شود همه تجهیزات استفاده شده در پروژه ها خارجی باشد، نقش قرارگاه این است كه جایگزین شركت های بزرگ خارجی باشد و پروژه ها را به پیمانكاران داخلی بدهد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اظهار داشت: البته در این حوزه مشكلاتی وجود دارد، بعضی از شركت های داخلی در وندور فهرست دستگاه های دولتی نیستند و خارجی در این فهرست حضور دارند، باید به شركت های داخلی اعتماد كرد تا خویش را نشان دهند چون كه آنها هم توان دارند به بهترین نحو پروژه ها را انجام دهند.
محمد اضافه كرد: قرارگاه رقیب بخش خصوصی نیست، بلكه یك چتر حمایتی در كنار بخش خصوصی است كه برای پیشرفت كشور با بخش خصوصی در حال همكاری داشتیم، در این نمایشگاه تفاهمات خوبی با برخی شركت ها داشته ایم كه بزرگترین آن بحث تولید ریل ملی است كه با شركت ذوب آهن این قرارداد امضا شده است.
این فعال سازندگی كشور در انتها اضافه كرد: قراردادهای دیگری هم با سندیكای سازندگان تجهیزات صنعت نفت و سازندگان تجهیزات صنعتی ایران هم امضا شده است كه همه این قراردادها به منزله این است كه قرارگاه خاتم در كنار بخش خصوصی برای پیشرفت كشور است.

1398/12/15
22:26:47
5.0 / پنج
3737
تگهای خبر: ارز , ایران , بخش خصوصی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان