نامه اعتراض آمیز انجمن واردكنندگان برنج به جهانگیری

نامه اعتراض آمیز انجمن واردكنندگان برنج به جهانگیری

سیمان: رئیس انجمن واردكنندگان برنج ایران طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور با موضوع عدم تخصیص ارز به محموله های برنج وارد شده در نیمه دوم امسال و احتمال بروز بحران و تهدید امنیت غذایی كشور، خواهان حمایت دولت و رسیدگی به این مساله شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در نامه انجمن واردكنندگان برنج خطاب به اسحاق جهانگیری آمده است: "كارنامه درخشان واردات برنج در سنوات قبل و توزیع و عرضه آن با كمترین تنش در جامعه و رضایتمندی پنج دهك اقشار لطمه پذیر نمی تواند به راحتی در برنامه ریزی تامین كالای راهبردی به فراموشی سپرده شود.
برنامه ریزی بخش خصوصی در شروع زمان واردات در نیمه دوم سال ۹۸ با اعتبار واردكنندگان، منجر به ورود ۵۰۰ هزار تن برنج به كشور شد و عرضه قسمتی از آن به صورت ترخیص درصدی، تابحال آرامش بازار را حفظ نموده است.
با عدم تخصیص ارز به فهرست های ارسالی به بانك مركزی و عدم پاسخگویی شفاف از طرف وزارت صمت و بانك مركزی، سلب شدن امكان ادامه واردات با اعتبار جهانی واردكنندگان، بازار برنج را با التهاب و افزایش قیمت مواجه كرده كه باتوجه به نزدیك شدن به انتها سال و ماه رمضان با بحران و تهدید جدی مواجه خواهیم شد.
هرگونه تصمیم باتوجه به منابع ارزی كشور و رفع بلاتكلیفی می تواند به حفظ منافع ملی و امنیت غذایی كشور كمك نماید.
انجمن واردكنندگان برنج طی سالیان قبل با تعامل دو سویه و سازنده وظایف خطیر خودرا به خوبی انجام داده و در ادامه این مسیر فقط با تخصیص ارز به حدود ۵۰۰ هزار تن برنج كه به كشور وارد شده و در حال حمل است، تعاملات و همكاری ادامه پیدا خواهدنمود.
خواهشمند است ضمن تذكر جدی به مسئولان ذیربط اجازه و فرصت ایجاد هرگونه بحران و تهدید را در نطفه خفه كرده و بار دیگر پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر، درانتها سال ۹۸ و شروع سال ۹۹ را به اثبات رسانید".
منبع:

1398/12/14
22:33:50
5.0 / پنج
3570
تگهای خبر: ارز , ایران , بازار , بخش خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان