قیمت طلا بالا رفت

قیمت طلا بالا رفت

سیمان: قیمت طلا بعد از افت شدیدی كه روز گذشته داشت، در معاملات روز چهارشنبه بعد از آگهی آمریكا درباب سرایت ویروس كرونا به این كشور كه تقاضا برای خرید این فلز باارزش را تقویت كرد، بالا رفت.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد رشد كرد و به ۱۶۳۹ دلار و ۷۴ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه تا مرز ۱۶۸۸ دلار صعود كرده بود كه بالاترین قیمت در بیشتر از هفت سال قبل بود اما روز سه شنبه ۱.۹ درصد ریزش كرد.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا ۰.۵ درصد كم شد و به ۱۶۴۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به گفته كایل رودا، تحلیلگر شركت " آی جی ماركتس"، مردم نگران گسترش ویروس كرونا در سراسر جهان هستند. شاید بدترین سناریوی ممكن برای اقتصاد جهانی اتفاق بیافتد و این مسئله سبب شده قیمت طلا همچنان بالا بماند برای اینكه همه نگران افت بازدهی سرمایه گذاری های دیگر هستند.

آمریكا روز سه شنبه به شهروندانش آگهی داد برای انتشار ویروس كرونا در این كشور آماده شوند.

بازارهای سهام آسیایی با نگرانی ها نسبت به گسترش شیوع ویروس كرونا نزول فاكتور های وال استریت را دنبال كرده و سقوط كردند.

بر اساس گزارش رویترز، شیوع سریع ویروس كرونا و تاثیر منفی آن بر كارهای اقتصادی جهانی سبب شده است انتظارات برای تسهیل سیاستهای پولی بمنظور پشتیبانی از رشد اقتصادی توسط بانك های مركزی جهان تقویت شود.

نرخهای بهره پایین تر هزینه نگهداری طلا كه بازدهی ندارد را كمتر كرده و جذابیت سرمایه گذاری در طلا را تقویت می كند.

طبق نظرسنجی رویترز، تاثیر شیوع كرونا فراتر از چین خواهد بود و بیشتر اقتصادهای بزرگ منطقه گرفتار كندی قابل توجه رشد یا رشد منفی خواهند شد.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است روز سه شنبه ۰.۷ درصد رشد كرد و به ۹۴۰.۰۹ تن رسید كه گویای تقاضای بالا برای طلا است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد رشد، ۲۷۰۶ دلار و ۸۷ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۸ دلار و سه سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۹۲۹ دلار و ۵۴ سنت رسید.


منبع:

1398/12/07
17:12:15
5.0 / پنج
3648
تگهای خبر: ارز , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان