وزیر راه در مراسم افتتاح آزادراه تهران-شمال خبر داد:

دستور رئیس جمهور برای اتمام باند رفت قطعه دو تهران-شمال تا 1400

دستور رئیس جمهور برای اتمام باند رفت قطعه دو تهران-شمال تا 1400

سیمان: وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح قطعه یك آزادراه تهران شمال از صدور دستور رئیس جمهور در خصوص تكمیل باند رفت قطعه دوی این آزادراه تا اختتام دولت دوازدهم آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مراسم افتتاح منطقه یك آزادراه تهران-شمال گفت: رفتن به شمال همواره برای مردم بسیار پر دغدغه و پر زحمت بوده است و امیدوارم با دستور رئیس جمهور باند رفت منطقه دو در دولت دوازدهم تمام شود. همین طور در حال ساخت ۱۵ كیلومتر باند دوم از مرزن آباد به سمت دزدبن هستیم. هر چند قسمت اصلی كوتاهی منطقه یك است كه ۶۰ كیلومتر مسیر را كوتاه و ۱.۵ ساعت صرفه جویی زمانی دارد.
وی اضافه كرد: با بهره برداری از منطقه یك آزادراه تهران-شمال مصرف ۸۶ میلیون لیتر بنزین در سال كاهش پیدا می كند.
اسلامی بیان داشت: امروز سراسر كشور به كارگاه راهسازی تبدیل گشته است و همه پروژه ها فعال می باشند. البته رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت ویژه از پروژه های وزارت راه و شهرسازی حمایت می كند كه جای قدردانی دارد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: تا اختتام دولت با همین حمایت صورت گرفته، ۵۸۵ كیلومتر به آزادراه های كشور اضافه خواهیم كرد كه ۳۵ درصد طول آزادراه های كشور افزایش می یابد.
اسلامی در رابطه با توسعه زیربناهای حمل و نقل به موضوع برطرف نمودن مناطق لطمه پذیر از لحاظ حجم ترافیك و حوادث جاده ای اشاره نمود و اظهار داشت: امسال ۷۳۲ كیلومتر به شبكه بزرگراهی كشور اضافه شده است كه یك ركورد شمرده می شود.
وی با اشاره به ساخت و توسعه راه های روستایی اظهار داشت: از تاریخ وعده ما تا امروز ۱۰۰۰ كیلومتر راه روستایی آسفالت شده است و ۱۰۰۰ كیلومتر دیگر در دست اجرا قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: به محض اینكه هوا مساعد شود عملیات اجرایی در جهت محرومیت زدایی و رفع دغدغه های روستانشینان شروع می شود.
وی در ادامه از آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی، سعیدی كیا كه در این سال ها پیشرفت پروژه را به ۸۰ درصد رساندند و همین طور محسن رفیق دوست، خیرالله خادمی مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، شركت های پیمانكار و مشاور قدردانی كرد.


منبع:

1398/12/07
11:36:44
5.0 / پنج
3719
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیمان سیمان