مهاجری در گزارش سیمان:

مرزهای ایران و آذربایجان باز است

مرزهای ایران و آذربایجان باز است

به گزارش سیمان رایزن اقتصادی ایران در آذربایجان اظهار داشت: مرزهای ایران و آذربایجان باز است و پروازها میان دو كشور همچنان برقرار است.جواد مهاجری رایزن اقتصادی ایران در آذربایجان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت مرزهای دو كشور و همینطور وضعیت پروازها تصریح كرد: حسب اعلام مقامات مسئول در جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان، تردد مسافر از مرز بیله سوار و آستارا همچنان صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینكه مسافرت آذری ها به ایران كم شده است، افزود: دلیل اصلی این كاهش مسافرت، اعمال محدودیت از سوی دولت جمهوری آذربایجان برای تجارت چمدانی و سفارش های مسافرتی آنها به اتباع خود نسبت به سفر به ایران بوده است.
رایزن اقتصادی ایران در باكو اظهار داشت: پیشبینی می شود چنانچه ممنوعیتی هم برای تردد اعمال شود، اتباع آذربایجانی داخل ایران و اتباع ایرانی داخل در كشور اذربایجان برای بازگشت به موطن خود از گذرگاه های مذكور مشكلی نداشته باشند.
مهاجری با تاكید بر اهمیت مرز آستارا برای صادرات كالا به روسیه و به صورت كلی منطقه اوراسیا اضافه كرد: تردد كامیون ها و تریلرهای حامل محموله های تجاری هم برای ورود به كشور جمهوری آذربایجان و بالعكس محدودیتی ندارند. باآنكه عملیات ضدعفونی بر روی آنها باعث كندی ترددها شده است.
وی عنوان كرد: در مورد انجام پروازها از تهران و تبریز به باكو هم ممنوعیتی ایجاد نشده و «آذال» هم اعلام نموده است كه پروازهای خویش را لغو نمی نماید.
رایزن اقتصادی ایران در باكو افزود: وضعیت برای تردد به جمهوری خودمختار نخجوان هم بر همین منوال است و جز اعمال كنترل های پیشگیرانه و بهداشتی، تغییری صورت نگرفته است.

1398/12/06
15:56:07
5.0 / پنج
4006
تگهای خبر: ایران , تجارت , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیمان سیمان