یك مقام مسئول:

آزادراه قزوین-رشت باز شد

آزادراه قزوین-رشت باز شد

به گزارش سیمان جانشین رئیس قرارگاه حمل و نقل وراهداری زمستانی با اشاره به اینكه امكان تردد خودرو ها از آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت فراهم است، اظهار داشت: مردم جهت استفاده از این مسیرها تا اعلام بازگشایی رسمی صبر كنند.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا اكبری با اشاره به آخرین وضعیت آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت به دنبال تلاش شبانه روزی راهداران در این دو محور تصریح كرد: هم اكنون امكان تردد و عبور خودرو ها در هر دو محور برقرار است.
وی اضافه كرد: البته به صورت رسمی اعلام بازگشایی نشده است. چونكه در مقاطعی از مسیر رفت و برگشت محدوده امام زاده هاشم دپو برف انجام شده است و چهار اكیپ راهداری در حال جمع آوری و پاكسازی این برف ها در هر دو سمت هستند.
جانشین قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی كشور خاطرنشان كرد: به رغم اینكه امكان تردد خودرو در هر دو سمت رفت و برگشت در هر دو محور وجود دارد اما به منظور پیشگیری از ایجاد بار ترافیكی مضاعف در حال پاكسازی كامل دپوهای برف در هر دو جاده هستیم.
اكبری بیان داشت: تا ساعاتی دیگر بازگشایی رسمی هر دو مسیر اعلام می شود و مردم می توانند از این دو محور استفاده كنند. اما الان فقط خودروهایی كه در آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت قرار دارند می توانند عبور كنند.
وی خاطرنشان كرد: طی روز گذشته ۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری از استان زنجان، ۱۵ دستگاه از استان قزوین و ۱۵ دستگاه از مازندران، همدان، قم و تهران برای بازگشایی آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت اعزام شد. البته چند دستگاه ماشین آلات راهداری هم بر مبنای پیشبینی و برنامه ریزی از چند روز پیش از شروع بارش ها به این دو محور اعزام شد.
قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی كشور با ابتكار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای سال جاری تشكیل شد كه ریاست شورای سیاست گذاری آن بر عهده محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، ریاست قرارگاه بر عهده عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری است. همینطور رئیس قرارگاه دو جانشین دارد كه رضا اكبری سرپرست معاونت راه های روستایی و فرعی و حیدر مطاعی معاون راهداری سازمان مسئولیت آنرا برعهده دارند.


منبع:

1398/11/26
21:14:53
5.0 / پنج
3908
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان