عضو اتاق بازرگانی تهران پیشنهاد كرد:

برگزاری دادگاه های تخصصی برای مجرمان اقتصادی

برگزاری دادگاه های تخصصی برای مجرمان اقتصادی

به گزارش سیمان یك عضو اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: باتوجه به رویه مثبتی كه در برخورد با فساد شكل گرفته، برای رسیدن به اهداف و كاهش مفاسد اقتصادی می توان گزینه هایی را دنبال كرد كه یكی از آنها تشكیل دادگاه های تخصصی برای مفاسد اقتصادیست.


محمدحسین برخوردار در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: خوشبختانه در ماه های اخیر اتفاقات مثبت و امیدواركننده ای در برخورد با مفاسد اقتصادی به وجود آمده است.
به گفته وی، برای آنكه این برخورد با فساد بتواند به اهداف خود برسد، می توان گزینه هایی را در نظر گرفت كه یكی از آنها تقسیم بندی دادگاه بر طبق نوع جرائم اقتصادیست.
عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان این كه می توان برای پرونده ها در حوزه های واردات، صادرات، ارز و سایر گزینه ها بطور اختصاصی و ویژه دادگاه تشكیل داد، اظهار نمود: در این دادگاه ها می توان از كارشناسان قضایی متخصص نیز بهره برد كه در صدور رای به قاضی كمك كنند. حتی حضور كارشناسان بانكی نیز می تواند قسمتی از این دادگاه ها باشد تا امكان دور زدن قوانین برای سودجویان از بین برود.
برخوردار از پیشگیری جرم بعنوان یكی از مهم ترین مسائل امروز در اقتصاد ایران یاد كرد و اضافه كرد: در كنار قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی نیز باید به این عرصه ورود كرده و با شفاف سازی قوانین و از بین بردن بخش هایی كه می تواند به فساد منجر شود، شرایط را برای مقابله با این مساله بسیار مهم فراهم آورد. به وجود آمدن دولت الكترونیك نیز دراین زمینه به دستگاه قضا كمك ویژه ای خواهدنمود.
به گفته این عضو اتاق بازرگانی تهران، یكی دیگر از خواسته های موجود فاش نشدن اطلاعات هویتی متهمان پیش از به نتیجه رسیدن تحقیقات است، برای اینكه در شرایط سخت تحریم در صورتیكه جرم یك نفر احراز نشود برای او مشكلاتی به وجود خواهد آمد.
وی اشاره كرد: سرمایه گذاران اقتصادی نیاز دارند كه از حمایت های قوه قضاییه مطمئن باشند و بدانند این قوه ضمن برخورد با متهمان و مجرمان، حامی سرمایه های فعالان واقعی است.
منبع:

1398/11/24
01:04:34
5.0 / پنج
3954
تگهای خبر: ارز , ایران , بازرگانی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان