پرونده مسكن مهر پردیس اختتام ۹۹ بسته می شود

پرونده مسكن مهر پردیس اختتام ۹۹ بسته می شود

به گزارش سیمان مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: از 82 هزار و 500 واحد مسكن مهر پردیس تابحال 45 هزار واحد افتتاح شده و مابقی تا آخر سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.به گزارش سیمان به نقل از مهر، سیدمهدی هدایت در مراسم بهره برداری از ۱۰ هزار واحد مسكن مهر پردیس اظهار داشت: امروز بیشتر از ۱، ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه به پایان رساندیم كه با این افتتاح ها از مجموع ۸۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسكن مهر پردیس تابحال ۴۵ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.
وی اضافه كرد: تا اختتام اردیبهشت ۹۹، تعداد ۱۵ هزار واحد دیگر تحویل می شود كه مجموعاً به ۶۰ هزار واحد می رسد و تا اختتام شهریور ۹۹ نیز ۱۸ هزار واحد دیگر نیز افتتاح می شود. ۴ هزار و ۵۰۰ واحد هم به جاماندگان ثبت نام مسكن مهر اختصاص دارد كه با توجه به این كه ساخت آنها از صفر شروع شده تا آخر سال ۹۹ به طول می انجامد. بدین سبب پرونده مسكن مهر پردیس كه آخرین پروژه مسكن مهر كشور است تا آخر سال ۹۹ بسته خواهد شد.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس اضافه كرد: ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تكمیل واحدهای باقیمانده مسكن مهر منابع نیاز داریم كه قرار نیست این منابع از محل بودجه و اعتبارات دولتی تامین شود.
به گفته هدایت، محل تامین این منابع به این شرح است:
هزار میلیارد تومان از محل منابع داخلی شركت عمران شهر جدید پردیس كه از فروش عرصه واحدهای مسكن مهر به دست آمده است.
هزار میلیارد تومان از محل منابع تبصره ۸ قانون بودجه ۹۸ كه نیاز به مصوبه بانك مركزی دارد.
۸۰۰ میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان كه از بخش افزایش تسهیلات مسكن مهر از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان كه بانك مسكن اعطا می كند تامین خواهد شد.
هزار میلیارد تومان از محل تهاتر اراضی
۵۰۰ میلیارد تومان از محل قانون بودجه سال ۹۹
۹۰۰ میلیارد تومان از محل درآمد شركت عمران شهر جدید پردیس از بخش قرارداد پروژه های مشاركتی با قرارگاه خاتم و چند شركت دیگر.
هدایت افزود: امسال تابحال هزار و ۸۶۲ میلیارد تومان پروژه عمرانی از محل تهاتر، تسهیلات بانكی، آورده های متقاضیان و پروژه های مشاركتی اجرا كرده ایم.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس درباره طرح ملی مسكن اظهار داشت: هزار و ۳۰۰ هكتار از اراضی این شهر جدید برای طرح ملی مسكن در نظر گرفته شده كه از اراضی دولتی تامین شده و اسناد آنها به این پروژه تعلق می گیرد.
وی اضافه كرد: تابحال ۸ هزار و ۵۰۰ واحد از طرح ملی مسكن را برای ساخت به تعاونی ها واگذار كردیم و ساخت ۳ هزار واحد دیگر نیز به زودی به قرارگاه خاتم واگذار خواهد شد. تابحال هزار و ۵۱۶ نفر از ثبت نام كنندگان، واجد شرایط طرح ملی مسكن در پردیس بوده اند.
هدایت با اشاره به اینكه انتخاب واحد مسكن مهر پردیس نیز بطور كامل به انتها رسیده و ۱۰ هزار نفری كه انتخاب واحد نكرده بودند توانستند واحدهای خودرا برگزینند، اظهار داشت: تنها هزار و ۲۰۰ نفر باقی مانده كه مشكل قضائی برای انتخاب واحد دارند.
به گفته این مقام مسئول، ساخت مترو شهر جدید پردیس نیز به زودی در دستور كار قرار می گیرد. در همین راستا در هفته گذشته در نشستی با مسئولان قرارگاه خاتم قرارداد اجرای آنرا به امضا رساندیم كه به صورت مشاركت ۳۰ به ۷۰ درصد میان شركت عمران شهرهای جدید و قرارگاه خاتم به امضا رسید.
این قرارداد نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد.


منبع:

1398/11/18
14:59:43
5.0 / پنج
4106
تگهای خبر: تسهیلات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان