در پی ادعای آلوده بودن شیرها اتفاق افتاد

كاهش ۳۵ درصدی فروش شیر

كاهش ۳۵ درصدی فروش شیر

به گزارش سیمان عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران از كاهش ۳۵ درصدی فروش شیر به دنبال ادعای یك كارشناس تلویزیونی درباره آلودگی شیر به سم آفلاتوكسین اطلاع داد.


محمد فربد در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به این كه اطلاعات انتشار یافته در این رابطه از اساس غلط بوده است، مردم كم كم متوجه می شوند كه این اظهارات اشتباه بوده و به بازار مصرف بازمی گردند.
به قول این عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران به جز شیر بازار سایر محصولات لبنی كاهش فروش نداشته است.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، اوایل هفته گذشته، در یك برنامه تلویزیونی فردی كه بعنوان بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران عرضه شد، درباره آلودگی شیرهای پاستوریزه به سم افلاتوكسین اظهاراتی را بیان كرد كه با واكنش مسؤلان دستگاه های مختلف مواجه گردید.
همان روز سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام نمود كه در سال های اخیر میزان آفلاتوكسین در مواد غذایی همچون لبنیات و خشكبار روند كاهشی داشته است. سازمان ملی استاندارد هم یك روز بعد طی اطلاعیه ای اظهار كارشناس میهمان در صدا و سیما درمورد آلودگی شیر پاستوریزه به سم آفلاتوكسین را تكذیب نمود.
رضا باكری، دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران هم چند روز بعد اظهار داشت كه "از سال ۱۳۹۲ در كنار نظارت های سازمان ملی استاندارد، سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشكی كشور، كارخانه لبنی یك دامپزشك مستقر استخدام كردند كه به صورت مستمر شیر تولید شده در دامداری های صنعتی را پیش از ورود به كارخانه نمونه برداری و آزمایش كند. ازاین رو هیچ آلودگی در محصولات لبنی نیست و شهروندان می توانند با خیال راحت از آنها استفاده كنند. "1398/11/11
12:50:50
5.0 / پنج
4416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان