رئیس دانشگاه علم و صنعت:

ریلی ملی رونمایی گردید

ریلی ملی رونمایی گردید

به گزارش سیمان رئیس دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: بومی سازی همه بخش های صنعت ریل بجز خود ریل، از 15 سال قبل شروع شده بود و امسال با رونمایی از ریل ملی بطور كامل به ثمر رسید.به گزارش سیمان به نقل از صدا و سیما، جبارعلی ذاكری در اولین همایش صنایع ریلی، فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید كه به میزبانی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: ایمنی حمل و نقل موضوعی جدی است كه باید مورد توجه قرار گیرد و در صورتی كه به آن بی توجهی شود، باید روزانه شاهد جان باختن ۵۰ نفر در سوانح رانندگی و جاده ای باشیم.
وی با اشاره به اینكه سهم سوانح ریلی نسبت به سوانح جاده ای بسیار پایین است و حمل و نقل ریلی ایمنی بیشتری دارد، افزود: در دهه های اخیر كشورهای مختلف به سمت راه آهن پرسرعت رفتند كه در این مورد می توان به كشورهایی مانند چین اشاره نمود.
رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به ظرفیت های مناسب حمل بار در كشور و ترانزیت ریلی كالا باتوجه به موقعیت جغرافیایی ایران در جهان اظهار داشت: لزوم دارد كریدورهای ریلی و حلقه های مفقوده آن در كشور تكمیل شود كه دراین زمینه گام های خوبی برداشته شده است، اما همچنان كافی نیست.
وی با اشاره به اینكه توسعه نیافتن ریل دلیلهای مختلفی دارد، اظهار داشت: اینكه چرا توسعه مدنظر سیاستگذاران محقق نمی گردد، باید در محیط های دانشگاهی بررسی شود.
ذاكری اضافه كرد: دانشگاه علم و صنعت ایران از دو سال قبل بحث فعال كردن مراكز نوآوری را در دستور كار قرار داده است و سازوكار جدیدی برای فعال شدن دانش آموختگان و استفاده از ایده های آنها و پرداختن به این ایده ها در دستور كار است كه تابحال دو مركز در این زمینه به وجود آمده و امیدواریم سومین مركز نوآوری هم در ابتدای سال آینده آماده شود.
وی اضافه كرد: نخبگان علمی كشور ایده هایی مطرح می كنند كه نیازمند حمایت است و دانشگاه برای كمك به صنعت مهم و تأثیرگذار ریلی، آماده است و بطور قطع همكاری ها در این عرصه برای كارفرما، شركت های سازنده و دانشگاه ها از نوع برد- برد است.

1398/11/08
09:19:27
5.0 / پنج
4662
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان