وزیر صمت در حاشیه جلسه دولت

افزایش قیمت خودرو ها ناشی از نوسانات بازار است

افزایش قیمت خودرو ها ناشی از نوسانات بازار است

به گزارش سیمان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از بهمن تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از جانب كارخانه نداشته اند و نوسانات بازار بوده كه بیشتر از برخی اتفاقات نشئت گرفته و با افزایش تولید این مشكل برطرف می شود.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به پشتیبانی از كارگاه های صنعتی، اظهار داشت: رونق تولید وجوه مختلفی دارد و ما امسال در نه ماهه گذشته از حیث تولید داخل بیش از اندازه برنامه ریزی شده پیشرفت داشتیم و مردم استقبال كردند و مشاركت كنندگان خوب همكاری كردند.

وی اضافه كرد: برنامه ها خوب پیش رفته است و از حیث تامین نقدینگی آمار تقریباً مثل سال قبل است اما چون نوسانات ارزی وجود داشته در عمل كمتر از سال پیش تامین صورت گرفته است.

وزیر صمت افزود: خودروسازها بحث تولید داخل را جدی گرفتند و برنامه های متنوعی اجرا كردند و قسمتی از قطعاتی كه از خارج می آوردند را در داخل تولید كردند كه قیمت تمام شده را پایین تر می آورد. و یكی دیگر هم كمك محدودی بود كه از نظام بانكی انجام شده و در جای خود موثر بوده است.

رحمانی اشاره كرد: از بهمن تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از جانب كارخانه نداشته اند و نوسانات بازار بوده كه بیشتر از برخی اتفاقات نشات گرفته و با افزایش تولید این مشكل برطرف می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: ما نه فقط برای امسال بلكه برای تولیدات خودرو تا سال آینده هم خواسته ایم كه افزایش را شاهد باشیم و حتما عید و آخر سال نیز یكی از دوره هایی است كه تقاضا بیشتر می شود و برای آن هم برنامه ریزی هایی را داریم.

وزیر صمت درباره میزان خسارات وارد شده به واحدهای صنعتی در سیل اخیر اظهار داشت: هنوز جمع بندی خسارات انجام نشده اما خوشبختانه فعلا خسارت جدی نبوده و برخی ورودیهای شهرك های صنعتی لطمه دیده است كه جبران می شود و برای خود سیل زده ها هم در نظر داریم كه پتو و آب و اقلام ضروری را برای آنان ارسال نماییم كه این كار در حال انجام می باشد.

رحمانی اشاره كرد: ما به همه سازمان های تابعه و شركتهای بزرگ دستور مشاركت در رسیدگی به مشكلات سیل زدگان را ابلاغ كرده ایم. ما روز گذشته از شركت مس كرمان اقلام ضروری را ارسال كردیم.

منبع:

1398/10/25
16:50:04
5.0 / پنج
4080
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان