رییس انجمن علمی موتور ایران:

خودروی استاندارد، سوخت استاندارد می خواهد

خودروی استاندارد، سوخت استاندارد می خواهد

به گزارش سیمان به قول رئیس انجمن علمی موتور ایران، اگر خودروی استاندارد نیاز امروز كشور است، باید خوراك استاندارد هم برای حفظ این موتور استاندارد تامین گردد.


برات قبادیان - معاون آموزش، پژوهش و فن آوری وزارت صمت و دبیر همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت - در رابطه موضوعات مطرح شده پیرامون خودرو های یورو۵ و سوخت استاندارد در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هر وسیله نقلیه قلبی به نام موتور درون سوز دارد. زندگی بدون خودرو غیر قابل تصور است. قوای محركه شامل موتور، گیربكس و اكسل می شود. علاوه براین بخش های فناوری موتور، بخش خوراك (سوخت) آن هم بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی افزود: باتوجه به اینكه هم اكنون بی نیاز از موتورهای پایه گازسوز خارجی هستیم، لازم است سوخت استاندارد هم تامین گردد. اگر سوخت استاندارد موجود نباشد، بهترین موتورها را هم داشته باشیم، تمام اجزا آن به هم خواهد ریخت.
رئیس انجمن علمی موتور ایران افزود: اگر انتظار داریم خودروسازان خودروی استاندارد تولید كنند، در مقابل این انتظار وجود دارد كه سوخت استاندارد متناسب با آنها هم تولید شود. در حقیقت سوخت و موتور، لازم و ملزوم همدیگر هستند. حالا بهترین زمان و درواقع فرصت طلایی است كه صنعت و دانشگاه با یكدیگر مشكاركت كنند.
قبادیان اضافه كرد: در یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت، در مبحث سوخت علاوه بر نمونه های مرسوم، نمونه های جایگزین هم مطرح است. در این همایش با برگزاری میزگردهای تخصصی امیدواریم كه به تكنولوژی های جدید قوای محركه، سوخت و استانداردهای آن دست یابیم.

یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت ۲۹ بهمن الی اول اسفند سالجاری برگزار می گردد.1398/10/22
19:34:10
5.0 / پنج
4518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان