تحلیل نایب رئیس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس

تحلیل نایب رئیس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس

به گزارش سیمان نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اعتقاد دارد با وجود آنكه احتمال شكل گیری تلاطم هایی در بازار بورس وجود دارد اما با عنایت به روانی بودن این تغییرات و بر هم نخوردن ساختار بازار، نگرانی برای طولانی مدت بودن این تلاطم ها وجود ندارد.


حسین سلاح ورزی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: دو عاملی كه می تواند بر عملكرد بازار بورس تأثیر بلندمدت بگذارد، بروز محدودیت های ساختاری جدی در نظام اقتصادی و مختل شدن عملكردن زیرساخت های پرداخت است.
وی افزود: هرچند به شهادت رساندن سردار سرافراز قاسم سلیمانی می تواند ریسك های تصمیم گیری را با تغییر و تحول روبه رو كند اما با عنایت به اینكه دو عامل اثرگذار بر عملكرد بازار بورس تغییری نكرده، نگرانی در زمینه تعطیلی بازار وجود ندارد.
به قول نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، گرچه مسائل روزهای گذشته می تواند بر عملكرد كوتاه مدت بازار بورس اثر منفی بگذارد اما بخشی طبیعی از فرآیند این بازار است.
سلاح ورزی با اشاره به اینكه دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی ضد ایران است، خاطرنشان كرد: در چنین شرایطی پشتیبانی از بازار سرمایه و حفظ فعالیت آن به شكل منطقی و اصولی اهمیت فراوانی دارد. همه بورس های جهان تحت تأثیر اخبار سیاسی با تحول و تلاطم مواجه می شوند، اما ساختار این بازار چنین ریسك هایی را همواره پشت سر گذاشته و اثری بلندمدت در این حوزه بروز نیافته است.
به قول وی، در شرایط فعلی خبررسانی دقیق و شفاف به فعالان بازار سرمایه، آموزش آنها و عمق بخشیدن به بازار بهترین راهكارهایی است كه می تواند از جانب دولت و نهادهای تصمیم گیر به مرحله اجرا برسد.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بورس تهران بعد از ركوردشكنی های پیاپی در هفته گذشته، هفته جاری را با روند كاهشی شاخص شروع كرد.1398/10/18
14:45:50
5.0 / پنج
4074
تگهای خبر: ایران , بازار , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان