مدیرعامل شركت فرودگاه ها خبر داد:

تغییر نام فرودگاه اهواز به سردار شهید سلیمانی با دستور وزیر راه

تغییر نام فرودگاه اهواز به سردار شهید سلیمانی با دستور وزیر راه

به گزارش سیمان مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، از نامگذاری فرودگاه اهواز به نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمكری اظهار داشت: به دستور وزیر راه و شهرسازی، فرودگاه اهواز بعنوان اولین قدمگاه پیكر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و به پاس سال های طولانی مجاهدت این سردار بزرگ در جبهه های دفاع، مقاومت و شرف میهن و امت اسلامی به نام این شهید بزرگوار نامگذاری شد.
به گزارش سیمان به نقل از مهر، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی چه در ایام دفاع مقدس، چه روزهای دفاع از حرم خاندان (ع) و چه در دفاع از خانه و كاشانه مردم در مقابل هجوم بی امان سیلابی ویرانگر، همیشه سایه ای از غیرت و حمیت ایرانی و اسلامی خویش را برای مردم خوزستان نشان داده است و همین موارد سبب شده وی به چهره ای محبوب بین مردم خوزستان تبدیل گردد، چهره ای كه تمام اقوام خوزستانی به تمجید از شخصیت قاطع و در عین مردمی و اسلامی وی می پردازند.
اولین نشانه های حاكمیت قاسم سلیمانی بر دل های مردم خوزستان به روزهایی برمی گردد كه خوزستان در مقابل هجوم ناجوانمردانه دشمن بعثی در ایام اول جنگ، خویش را تنها و بی كس می دید. در همین ایام حاج قاسم كه آن روزها جوانی پرشور و انقلابی بود باغیرت دینی و جمع كردن برخی از جوان های همرزم كرمانی، خویش را به مرزهای خوزستان رساند و به دفاع از این استان پرداخت.
گفتنی است پیكر مطهر شهید سردار سلیمانی امروز ساعت ۵ بامداد از راه فرودگاه اهواز برای تشییع وارد خوزستان شد و مورد استقبال جمعیت باشكوه عزادار قرار گرفت.

1398/10/16
13:37:56
5.0 / پنج
4560
تگهای خبر: ایران , راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان