بادامچی:

تعدد دستگاه های تصمیم گیر در حوزه آلودگی هوا مشكل به وجود آورده است

تعدد دستگاه های تصمیم گیر در حوزه آلودگی هوا مشكل به وجود آورده است

به گزارش سیمان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این كه نمایندگان استان تهران تلاش دارند تمام دستگاه های اجرایی را برای اجرای هر چه بیشتر و سریعتر قانون هوای پاك با یكدیگر هماهنگ كنند اشاره كرد: به سبب تعدد دستگاه های تصمیم گیر در این عرصه ایجاد یك هماهنگی كاری سختی است.


محمدرضا بادامچی در گفت و گو با ایسنا، درباب چرایی اجرایی نشدن قانون هوای پاك اظهار داشت: بتازگی به همراه چند تن از نمایندگان تهران با معاونین محیط زیست كشور جلسه ای در همین باره داشتیم و این مساله را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. آنها می گفتند ما تابحال ۱۴ بخشنامه را در این زمینه تدوین كرده و به تصویب رساندیم منتهی تعدد دستگاه های كه باید در این زمینه با یكدیگر هماهنگ باشند خود معضلی را به وجود آورده است.
وی ادامه داد: هماهنگ شدن تعداد دستگاه های كه در این عرصه باید با یكدیگر همراهی كنند خیلی مشكل است. ما در واقع این جلسه هماهنگی را برگزار كردیم تا این دستگاه ها را با یكدیگر همراه سازیم و اگر تناقضی بنظر می رسد برطرف نماییم. ما در گذشته نیز بسیاری از قوانین را در حوزه هوای پاك شاهد بودیم اما به سبب همین تعدد نهادهای تصمیم گیرنده مشكلاتی را شاهد بودیم برای مثال در قانون تولید كنندگان موتورسیكلت باید در كنار تولید موتورهای كاربرات و انجكتور موتور برقی نیز تولید كنند و در قانون نیز تصریح شده بود كه اگر این كار صورت گیرد تولید كننده مجازات می شود اما به سبب مسائل اقتصادی كنونی فعلا این تولید كنندگان برای مدتی از این كار معاف شدند. در واقع ما در این عرصه شاهد این گونه مشكلات هستیم وگرنه تمام شرایط برای اجرای قوانین حوزه هوای پاك برقرار است.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان كرد: ما در سطح شهر خودرو های دیزلی زیادی داریم تعداد زیادی از این خودرو ها فرسوده می باشند كه به سبب مسائل اقتصادی نمی توانیم آنها را كنار بگذاریم. این در حالیست كه طبق دستور معاون رئیس جمهور نیز برای خودرو های دیزلی تولید جدید هم فیلتر نصب نمی گردد اما باید دقت كنیم كه بیشتر از ۵۵ درصد آلودگی آب و هوایی به سبب همین خودرو های دیزلی است.
او در آخر افزود: ما در این نشست در كنار یكدیگر جمع شدیم تا بتوانیم تمام دستگاه های موظف در این عرصه را با یكدیگر هماهنگ نماییم كه به امید خدا برگزاری این جلسات نیز ادامه پیدا می كند.1398/10/09
13:45:56
5.0 / پنج
4397
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان