معاون وزیر راه و شهرسازی:

طرح اقدام ملی مسكن برای دهك های ۴ تا ۷ است

طرح اقدام ملی مسكن برای دهك های ۴ تا ۷ است

به گزارش سیمان معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه خیلی از افرادی كه در طرح اقدام ملی مسكن ثبت نام كردند فاقد شرایط هستند، اظهار داشت: قیمت این پروژه ها بر طبق هزینه تمام شده است.به گزارش سیمان به نقل از صدا و سیما، محمود محمودزاده با اشاره به آخرین وضعیت ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن با اشاره به اینكه تابحال ثبت نام ۳۳۰ شهر در طرح اقدام ملی مسكن صورت گرفته است و ثبت نام ۲ گروه از استانها سه شنبه (۶ استان) و شنبه (۴ استان) آتی صورت می گیرد، گفت: ۳۰ آذر ثبت نام استان تهران، البرز، قزوین و قسمتی از استان كرمان شروع می شود و ثبت نام ۳۱ استان در این طرح تمام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با اینكه بارها شرایط ثبت نام را اعلام كردیم، اما خیلی از افرادی كه ثبت نام كردند فاقد شرایط هستند، بیان كرد: فرم (ج) بصورت آنلاین است، اما به لحاظ راستی آزمایی نیاز به كنترل نهایی دارد، تابحال پایش فرم (ج) صورت گرفته است و ۲۵ درصد افراد فرم (ج) آنها قرمز است به طور مثال در یكی از شهرها كه هزار سهمیه برای این طرح در نظر گرفته شده است بیشتر از ۶۰۰ نفر از ثبت نام شوندگان فقط فرم (ج) آنها قرمز است و این مساله موجب می شود كه افرادی كه واجد شرایط ثبت نام هستند از طرح جا بمانند.
وی با اشاره به اینكه در بخشنامه قانون ۴ شرط قید شده است، اضافه كرد: نخست اینكه فرد متقاضی و یا افراد تحت تكفل باید از ۱۳۸۴.۱.۱ فاقد مالكیت خصوصی در بخش مسكن باشند. دوم اینكه از سال ۵۷ تابحال از امكانات دولتی همچون زمین، واحد مسكونی و تسهیلات استفاده نكرده باشند. سوم اینكه سابقه ۵ سال سكونت در شهر محل ثبت نام داشته باشند و چهارم اینكه متاهل باشند تا بتوانند در این طرح ثبت نام كنند.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از بین ۲۱۸ شهر فقط ثبت نام ۳۵ شهر در روز اول تكمیل نشد و ظرفیت مابقی شهرها در روز اول ثبت نام تكمیل شد.
محمودزاده با اشاره به اینكه مكانیابی برای ساخت این واحدها صورت گرفته است، افزود: تلاش ما این است كه از اراضی استفاده گردد كه كمترین هزینه را برای آماده سازی داشته باشد تا با ساخت واحدهای مسكونی سایر خدمات نیز صورت گیرد.
وی اضافه كرد: در استان تهران ثبت نام در شهرهای جدید پردیس و پرند صورت می گیرد و اگر متقاضی زیاد باشد در هشتگرد نیز ثبت نام خواهیم داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره روال ثبت نام در استان تهران اظهار داشت: بدلیل تقاضا برای شهر جدید پردیس، متقاضیان در مرحله اول ثبت نام می كنند و پس از تایید نهایی، شهر دریافت واحد آنها مشخص می شود.
وی با اشاره به اینكه این طرح برای دهك های ۴ تا ۷ است و قیمت مسكن بر طبق قیمت تمام شده است، اظهار داشت: در شهرهایی كه زمین دولتی برای این طرح در نظر گرفته شده است امكان واگذاری زمین به صورت ۹۹ ساله وجود دارد و در سایر اراضی قیمت زمین بصورت اقساطی بدون كارمزد و سود در اختیار مردم قرار می گیرد.
محمودزاده درباره زمان پرداخت اقساط زمین این طرح اضافه كرد: در شرایط فعلی قرار بر این است قیمت زمین بصورت اقساط ۵ ساله از متقاضیان دریافت شود، اما طی پیشنهادی كه به دولت ارائه دادیم و در صورت تصویب مقرر است این باز پرداخت اقساط از ۵ سال به ۱۰ سال افزایش یابد.


منبع:

1398/09/25
14:59:52
5.0 / پنج
4384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیمان سیمان