لایحه بودجه ۹۹- سی و هشت؛

بودجه وزارت راه 12 و سه دهم هزار میلیارد تومان شد

بودجه وزارت راه 12 و سه دهم هزار میلیارد تومان شد

به گزارش سیمان بودجه وزارت راه و شهرسازی شامل بودجه عمومی و تملك دارایی های سرمایه ای در سال آتی ۱۲ هزار و ۳۹۳ میلیارد تومان پیشبینی شده كه نسبت به سال جاری ۲۴.۸ درصد رشد داشته است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، در حالی دولت بودجه سال آتی وزارت راه و شهرسازی در لایحه تقدیمی بودجه كل كشور به مجلس شورای اسلامی را ۱۱ هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان برآورد كرده كه بودجه مصوب این وزارت خانه برای سال جاری ۹ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان (مجموع عمرانی و هزینه ای) است.
۶۶۷ میلیارد ۹۵۴ میلیون تومان مجموع هزینه های وزارت راه و شهرسازی در سال آتی برآورد شده و ۱۱ هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان به تملك دارایی های سرمایه ای اختصاص یافته است كه عملا بخشی از بودجه عمرانی ۷۰ هزار میلیارد تومانی به حساب می آید.
بودجه بخش حمل و ونقل ریلی ۳ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان و بخش حمل و نقل جاده ای هم ۷ هزار میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان از این رقم را به خواد اختصاص داده اند كه عملا بخش عمده بودجه عمرانی در حوزه راه و شهرسازی به این دو بخش اختصاص یافته است.
بودجه بخش توسعه حمل و نقل هوایی ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون و بودجه توسعه حمل و نقل دریایی هم ۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
در این لایحه، ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بخش اقتصاد مسكن اختصاص داده شده و ۳۴۶ میلیارد تومان هم برای ساماندهی كالبدی شهری و روستایی در نظر گرفته شده است. به بخش شتابنگاری زلزله هم ۸۷ میلیارد تومان تعلق خواهد گرفت. همینطور ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای برنامه ریزی، راهبری و توسعه حمل و نقل (معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی) و هزار میلیارد تومان به سازمان هواشناسی اختصاص خواهد یافت.

1398/09/17
21:33:53
5.0 / پنج
4636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان