مهر خبر می دهد

ثبت نام طرح ملی مسكن ساعتی قبل شروع شد

ثبت نام طرح ملی مسكن ساعتی قبل شروع شد

به گزارش سیمان ثبت نام طرح ملی مسكن بعد از ۱۸ روز وقفه ساعتی پیش از سر گرفته شد و تنها با گذشت یك ساعت از آغاز ثبت نام، ظرفیت دو شهر همدان و یزد پُر شد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، دور جدید ثبت نام طرح ملی مسكن بعد از دو هفته وقفه به دنبال قطعی سراسری اینترنت در كشور، از بامداد امروز (شنبه ۱۶ آذر) شروع شد.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی هم در گفت وگویی كه هفته گذشته با خبرنگار مهر داشت، زمان اجرای آنرا شنبه ۱۶ آذر اعلام نموده بود.
در این دور از نام نویسی ها، متقاضیان دریافت واحد مسكونی در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، كرمانشاه و همدان می توانند در برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن مشاركت كنند.
از زمان ابتدای نام نویسی ها (۱۸ آبان) تا كنون ۷ استان امكان ثبت نام داشته اند، كه این اولین دفعه است كه همزمان شهروندان سه كلانشهر (اهواز، كرمانشاه و همدان) امكان ثبت نام پیدا كرده اند. بر مبنای مصوبه شورایعالی شهرسازی، شهرهای بالای یك میلیون نفر جمعیت، كلانشهر نامیده می شوند كه امسال دو شهر كرمانشاه و همدان توانستند وارد «باشگاه مثبت یك میلیون نفری ها» شده و به كلانشهر تبدیل شوند.
همچنین با عنایت به اینكه محمود محمودزاده معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی هم هفته گذشته در گفتگو با خبرنگار مهر، از ثبت نام همزمان طرح ملی مسكن در شهرهای جدید با سایر شهرها در سامانه ملی مسكن (tem.mrud.ir) اطلاع داده بود، اما فعلا از ثبت نام در دو شهر جدید «رامین» و «شیرین شهر» از شهرهای جدید استان خوزستان در این سامانه خبری نیست.
گفتنی است شرایط داشتن تأهل یا سرپرستی خانوار، نداشتن مالكیت از ۸۴ به بعد و عدم استفاده از خدمات دولتی و یارانه ای مسكن و زمین مسكونی از مهمترین شرایطی است كه متقاضیان دریافت واحد مسكونی در طرح ملی مسكن باید حائز آن باشند.
خاطرنشان می شود تنها با گذشت یك ساعت از آغاز ثبت نام ها، ظرفیت ۳ شهر همدان، شهركرد و یزد تكمیل شد و سامانه فعلا برای متقاضیان دریافت مسكن در این دو شهر مسدود شده است.
منبع:

1398/09/16
23:54:46
5.0 / پنج
4275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان