عضو اتاق بازرگانی تهران خبر داد:

كانال مالی ایران – سوییس راه اندازی می شود

كانال مالی ایران – سوییس راه اندازی می شود

سیمان: یك عضو اتاق بازرگانی تهران می گوید یك كانال مالی مشترك میان ایران و سوییس برای مبادله كالاهای بشردوستانه راه اندازی خواهد شد.


فریال مستوفی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بر طبق صحبت های ماركوس لایتنر، سفیر سوییس در ایران، این كانال مالی در آینده نزدیك كار خودرا آغاز خواهدنمود.
بگفته وی، حوزه اصلی فعالیت این كانال در مبادله كالاهای بشردوستانه همچون دارو، تجهیزات پزشكی و محصولات غذایی تعریف شده است.
وی اشاره كرد: همین طور سفیر سوییس گفته كه این كانال مالی رقیب یا جایگزین اینستكس نخواهد بود و در صورت راه اندازی، ساز و كار متفاوتی خواهد داشت.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، با خروج دولت آمریكا از برجام، اتحادیه اروپا اعلام نمود كه همچنان از توافق هسته ای دفاع می كند و آماده است كه در راه كاهش فشار تحریم ها به ایران كمك نماید.
با وجود وعده های رهبران سیاسی اروپا و راه اندازی اینستكس، عملا اروپا در پشتیبانی از برجام هیچ اقدام جدی انجام نداده و خیلی از شركت های اروپایی در این مدت حاضر به همكاری با ایران نشده اند.
جدیدترین آمارها از وضعیت تجارت ایران امسال نشان میدهد كه میزان تجارت مشترك ایران و اروپا به شكل قابل توجهی كاهش یافته و تنها آلمان در جمع پنج كشوری كه بیشترین صادرات به ایران را دارند، باقی مانده است.
منبع:

1398/09/13
23:54:58
5.0 / پنج
4337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیمان سیمان