با هدف دیدار با رئیس جمهور همسایه شمال شرقی

وزیر راه و شهرسازی وارد تركمنستان شد

وزیر راه و شهرسازی وارد تركمنستان شد

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی در راس هیئتی اقتصادی جهت شركت در پانزدهمین كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و تركمنستان عازم عشق آباد پایتخت این كشور شد.به گزارش سیمان به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی با هدف شركت در پانزدهمین كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و تركمنستان وارد عشق آباد شد.
وزیر راه و شهرسازی را در این سفر، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امیر زمانی نیا معاون بازرگانی و امور بین الملل وزارت نفت، حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، و نمایندگانی از وزارت نیرو، شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و بانك مركزی همراهی می كنند.
دیدار با قربان قلی بردی محمداف رئیس جمهور تركمنستان و وزیر صنعت، ارتباطات و حمل و نقل تركمنستان و همینطور دیدار با فعالان صنایع تركمنستان در چارچوب همایش مشترك اقتصادی بازرگانان دو كشور از دیگر برنامه های این سفر دو روزه وزیر راه و شهرسازی است.
وزیر راه و شهرسازی، ریاست هیئت ایرانی كمیسیون مشترك اقتصادی دو كشور را برعهده دارد.
دو كشور در اجلاس كارشناسی كمیسیون مشترك اقتصادی كه چندی پیش در عشق آباد پایتخت تركمنستان برگزار شد، توافق كردند حجم روابط اقتصادی خویش را همپای روابط سیاسی دوجانبه توسعه دهند.
هیئتی ۷۰ نفره از تجار و بازرگانان ایرانی عضو اتاق بازرگانی ایران هم در حاشیه این كمیسیون به عشق آباد سفر كرده اند كه گسترش روابط اقتصادی با بخش خصوصی تركمنستان را پیگیری می كنند.

1398/07/23
15:14:47
5.0 / پنج
4287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیمان سیمان