وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسكن سیر نزولی دارد، افزایش قیمت های ۲ سال اخیر غیرواقعی بود

قیمت مسكن سیر نزولی دارد، افزایش قیمت های ۲ سال اخیر غیرواقعی بود

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: روند چند ماه گذشته بازار مسكن نشان داده است كه قیمت خانه سیر نزولی دارد، البته مشخص بود كه رشد حباب گونه قیمت ها در دو سال اخیر غیرعادی و غیرواقعی بوده است.به گزارش سیمان به نقل از خانه ملت، محمد اسلامی با اشاره به روند كاهش قیمت مسكن در چند ماه اخیر، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی هیچ دخل و تصرفی در قیمت گذاری بازار مسكن نداشته، اما مشخص بود كه رشد حباب گونه قیمت ها در دو سال اخیر غیر عادی و غیر واقعی بوده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: من در انتهای سال قبل و ابتدای سال جاری اعلام كردم كه مردم برای كاهش تلاطمات بازار مسكن، خانه نخرند، برای اینكه قیمت ها به صورت غیرواقعی بالا رفته است.
وی اضافه كرد: روند چند ماه گذشته بازار مسكن نشان داده است كه قیمت خانه سیر نزولی دارد، حال برای وزارت راه و شهرسازی، توانمندسازی خانوارها برای خرید مسكن و ایجاد قابلیت جهت خانه دار شدن جامعه هدف، دارای اهمیت است.
اسلامی افزود: در شرایط كنونی وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسكن دو هدف اساسی دارد كه اجرای طرح ملی مسكن و تكمیل واحدهای باقی مانده مسكن مهر جزء این اهداف شمرده می شود.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: خوشبختانه دو هدف اصلی وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا و عملیاتی شدن است و امیدواریم در آینده نزدیك تحقق این اهداف، تأثیر مثبتی در بازار مسكن بگذارد.
وی با اشاره به عملكرد دستگاه های اجرایی در واگذاری اراضی دولتی و ملی به وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ملی مسكن، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی برمبنای اختیارات مطروحه در قانون زمین و مسكن می تواند اراضی واگذار شده به دستگاه های اجرایی را در صورت عدم حصول و اجرایی نشدن پروژه های عمرانی دستگاه مربوطه به وزارت راه بازگرداند، بدین جهت در چند ماه اخیر این رویكرد در استان های مختلف اجرایی و عملیاتی شده است.
اسلامی افزود: از جانب دیگر قسمتی از اراضی دولتی و ملی مورد نیاز برای اجرای طرح ملی مسكن در بافت های فرسوده شهرها قرار داشت كه مالكان دولتی این اراضی، زمین ها را به این وزارتخانه واگذار كردند، البته در بعضی از شهرها در بافت های فرسوده، اراضی دولتی وجود ندارد.
وی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره علت تأخیر در اجرای طرح ملی مسكن اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی تابحال روند اجرا و ساخت حدود ۱۸۷ هزار واحد مسكونی در سطح كشور را آغاز نموده و این پروژه ها در مراحل گوناگون قرار دارد؛ در بعضی از این پروژه ها، اراضی خام را تحویل گرفته و اقدام به ایجاد زیرساخت های شهری می نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر سال جاری، روند اجرا و ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی آغاز خواهد شد.


منبع:

1398/07/20
19:34:47
5.0 / پنج
4474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان