معاون شركت راه آهن به مهر خبر داد

450هزار بلیت قطار اربعین به فروش رفت، ریل باس مجانی تا مرز شلمچه

450هزار بلیت قطار اربعین به فروش رفت، ریل باس مجانی تا مرز شلمچه

به گزارش سیمان معاون مسافری شركت راه آهن از فروش ۴۵۰ هزار نفر-صندلی قطارهای برنامه ای و فوق العاده اربعین اطلاع داد و اظهار داشت: احتمال برنامه ریزی برای قطارهای فوق العاده جدید هم وجود دارد.میرحسن موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت قطارهای فوق العاده اربعین اظهار داشت: پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه ۱۰ مهر شروع شد و قطارهای فوق العاده هم برای مسیرهای خرمشهر و كرمانشاه به راه افتاده است.
وی با اشاره به اینكه كلیه صندلی های قطارهای اربعین برای ایام پیك تقاضا، به فروش رفته است، اضافه كرد: حتی قطارهای فوق العاده این مسیرها هم برای ایام منتهی به ۲۷ مهر (اربعین) و چند روز بعد از آن هم به فروش رفته و احتمال دارد جهت راه اندازی قطارهای فوق العاده جدید، برنامه ریزی نماییم.
معاون مسافری شركت راه آهن خاطرنشان كرد: تعداد ظرفیت صندلی قطار اربعین امسال نسبت به سال قبل ۵۰ درصد رشد داشته كه عموما برای مسیرهای غرب و جنوب است اما باز هم تقاضا بالاست و همه ظرفیت به فروش رفته است.
وی با تاكید بر اینكه تمام امكانات شركت های ریلی و شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای عرضه خدمات به زائرین اربعین بكار گرفته شده است، اضافه كرد: سال قبل ۲۹۶ هزار نفر- صندلی در شبكه ریلی برای زائرین اربعین ظرفیت ایجاد كردیم كه امسال به ۴۵۰ هزار نفر – صندلی افزایش یافت اما با عنایت به اینكه تقاضا بسیار زیاد است همه این ۴۵۰ هزار ظرفیت بوجود آمده به فروش رفته است.
موسوی توضیح داد: برای قطارهایی كه به مقصد كرمانشاه اعزام می شوند، با سازمان راهداری و استانداری های كرمانشاه و ایلام هماهنگ كرده ایم تا زائرین را با اتوبوس به مرزهای خسروی و مهران منتقل كنند؛ با عنایت به وضعیتی كه در عراق و احتمال بسته شدن مرز خسروی در مقاطع زمانی مختلف وجود دارد بنابراین اتوبوس هایی كه در ایستگاه راه آهن كرمانشاه مستقر هستند زائرین را به سمت پایانه مرزی مهران منتقل خواهند كرد.
معاون مسافری شركت راه آهن افزود: به ستاد مركزی اربعین ساعت و تعداد مسافرانی كه به مقاصد كرمانشاه و خرمشهر اعزام می شوند عرضه كرده ایم تا اتوبوس ها بتوانند در ساعات اعلام شده زائرین را به پایانه های مرزی منتقل كنند. این مقاصد شامل كرمانشاه و همدان است و اتوبوس ها در پایانه های اتوبوسرانی این دو شهر مستقل می شوند.
وی تصریح كرد: ۶۰ درصد قطارهای اربعین به مقصد خرمشهر اعزام می شوند و ۴۰ درصد به مقاصد غرب كشور حركت خواهند كرد. همینطور برخی قطارها هم به مقصد اهواز می روند كه حد فاصل اهواز تا ایستگاه راه آهن خرمشهر را یك دستگاه ریل باس مستقر كرده ایم تا ۲۴ ساعته زائرین را از اهواز به خرمشهر منتقل كنند. مسافرانی هم كه با خودرو شخصی به اهواز سفر می كنند می توانند با این ریل باس به ایستگاه خرمشهر اعزام شوند. همینطور از ایستگاه خرمشهر تا ایستگاه شلمچه هم یك دستگاه ریل باس دیگر مستقر شده تا به صورت مجانی زائرین را به پایانه شلمچه منتقل كند.
موسوی تصریح كرد: برای برگشت هم با عنایت به اینكه بخش اعظم زائرین از مرز مهران به كشور باز می گردند بیشتر قطارهای برنامه ای و فوق العاده از ایستگاههای كرمانشاه و همدان به سایر شهرها اعزام خواهند شد. زائرین بعد از خروج از مرز مهران، با اتوبوس به ایستگاههای راه آهن كرمانشاه و همدان منتقل شده و از آنجا با قطار به شهرهای مورد نظر خود عزیمت خواهند كرد ولی باید پیش از آن بلیت برگشت قطار را تهیه كرده باشند.
وی تصریح كرد: بخش زیادی از بلیت قطارهای برگشت هم بویژه برای چند روز منتهی به اربعین یا بعد از اربعین به صورت كامل به فروش رفته و بخش بسیار كمی از بلیت ها باقی مانده است.
به گفته موسوی روزهای پرتقاضا و پیك سفرهای اربعین روزهای ۱۹ و ۲۰ مهر برای سفرهای رفت و روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ مهر برای سفرهای برگشت زائرین در نظر گرفته شده است.
این مقام مسئول در شركت راه آهن خاطرنشان كرد: چند رام قطار فوق العاده هم برای زائرین جنوب شرق و شیعیان پاكستان از مبداء زاهدان به مقصد خرمشهر راه اندازی كرده ایم كه این قطار از زاهدان به تهران و سپس از تهران به خرمشهر اعزام خواهد شد.

1398/07/13
22:07:05
5.0 / پنج
4178
تگهای خبر: ایران , خدمات , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان