قطعات الكترونیكی خودرو ساخت داخل می شود

قطعات الكترونیكی خودرو ساخت داخل می شود

به گزارش سیمان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بخش عمده دپوی خودرو ها در پاركینگ خودروسازان ناشی از عدم واردات قطعات مورد نیاز الكترونیكی است كه در بازدیدهای انجام شده، شركتهایی را دیدم كه تولیدات مهمی داشتند و توافقاتی شد كه این شركتها نیاز داخل را مرتفع كنند و این در جهت خودكفایی است.


به گزارش سیمان به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم، اظهار نمود: با هدف بررسی وضع موجود شركتهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم و بخصوص شركتهای خودرویی و خودروسازان، از چند واحد در این منطقه بازدید كردیم.
او با اشاره به اینكه موارد مطرح شده از جانب مسؤلان، فعالان و دست اندركاران این واحدها جهت پیگیری و رسیدگی جمع بندی خواهد شد، خاطرنشان كرد: در جهت به حداكثر رساندن ظرفیت تولید این واحدها بیشترین تلاش را انجام خواهیم داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه ساخت داخلی كردن قطعات داخلی یك اولویت و كار مهم در برنامه های امسال وزارتخانه است، اظهار داشت: در بازدیدهای امروز ظرفیتهای خوبی در این عرصه مشاهده كردیم.

در حوزه ساخت مودم به خودكفایی رسیدیم
رحمانی با اشاره به اینكه باید از ظرفیت قطعه سازی این منطقه در كشور استفاده شود، یادآوری كرد: نمودهایی از نهضت ساخت داخل را در بازدیدهای امروز دیدیم و می توانم اعلام كنم كه در حوزه ساخت مودم، به خودكفایی رسیدیم و اگر واحدهایی كه در این عرصه بازدید كرده ام با تمام ظرفیت خود كار كنند، دیگر نیازی به واردات این كالا نداریم.

توافق برای ساخت قطعات الكترونیكی خودرو توسط قطعه سازان منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم
او با اشاره به اینكه كمبود قطعات الكترونیكی مشكل صنعت خودروی كشور است، اضافه كرد: بخش عمده دپوی خودرو ها در پاركینگ خودروسازان ناشی از عدم واردات قطعات مورد نیاز الكترونیكی است كه در بازدیدهای امروز شركتهایی را دیدم كه تولیدات مهمی داشتند و توافقاتی شد كه این شركتها نیاز داخل را مرتفع كنند و این در جهت خودكفایی است.

بازگشت به كار كارگران تعدیلی برخی كارخانجات بم
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با توافقاتی كه امروز صورت خواهد گرفت و با جدی گرفتن ساخت داخل، هم كارگران تعدیل شده برخی كارخانه ها به سر كار خود بازخواهند گشت و هم احتیاج به نیروی جدید به وجود خواهد آمد.
رحمانی در این خصوص افزود: بعنوان نمونه امروز از یك واحد تولیدی كه جزو برنامه ساخت داخل است، بازدید كردیم كه این واحد تعداد نیروهایش را از ۳۵ نفر در سال گذشته به ۱۵۰ نفر در امسال رسانده كه این نشانگر موفقیت این برنامه است.
او با تاكید بر لزوم جدی نگاه كردن به ساخت داخل، اظهار داشت: همه باید پای كار بیایند و این یكی از راهكارهای حفظ وضع موجود و رونق تولید است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (پنجشنبه) با حضور در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم از شركتهای مدیران خودرو، ریگان خودرو، خودروسازان بم، كارمانیا خودرو، قوای محركه كرمان خودرو، آرمان موتور ارگ، آرمان الكتریك ارگ، كرمان موتور و شركت خدمات مخابرات ارگ جدید بم بازدید كرد.1398/07/05
14:02:47
5.0 / پنج
4308
تگهای خبر: تجارت , تولید , خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان