افزایش ۲۱ درصدی صادرات پوشاك در سال ۹۷

افزایش ۲۱ درصدی صادرات پوشاك در سال ۹۷

به گزارش سیمان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با عنایت به سابقه خوب بخش نساجی در كشور، احیای میز ملی آن دارای لزوم بوده و این اقدام در جهت برنامه راهبردی وزارت صمت در مورد توسعه صنعت نساجی و تولید پوشاك در داخل كشور است.


به گزارش سیمان به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی اظهار نمود: ذیل محورهای هفتگانه فعالیتهای وزارت صنعت، معدن و تجارت به بخش نساجی، پوشاك و همینطور تولید كفش نگاه ویژه ای شده است.
وی ادامه داد: نساجی همچون صنایع با قدمت و دارای تاریخچه ای پر افتخار در صنعت كشورمان بوده كه حتی مورد توجه و تجلیل سایر ملل هم قرار گرفته است، از این روی عنایت ویژه به این صنعت مهم در دستور كار وزارت صمت قرار دارد.
رحمانی با اشاره به این نكته كه پوشاك همچون تولیداتی بوده كه واردات قاچاق آن با كاهش خوبی روبرو شده است، افزود: خوشبختانه در سوی مقابل آمارها نشان دهنده رشد خوب صادرات صنعت پوشاك كشور در سال ۹۷ در مقایسه با ۹۶ دارد كه با افزایش ۲۱ درصدی روبرو شده است.
وی تصریح كرد: در مجموع اقدامات پیشبینی شده و برنامه های وزارت صمت در خیلی از حوزه ها به بار نشسته و شاخصهای گوناگونی در بخش های مختلف صنعت كشور دارای رشد بوده همچون آنها می توان به همین آمار صادرات اشاره نمود كه در تولید و صادرات انواع نخ در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶، افزایش ۱۰ درصدی داشتیم، پارچه ۲۴ درصد، انواع پتو ۲۵۲ درصد، انواع فرش ماشینی و كفپوش ۱۰ درصد، انواع كالای خواب ۵۰ درصد و همینطور كفش ۲۵ درصد با رشد روبرو شده است.
وزیر صمت افزود: در بازدیدهای مكرری كه از استان های مختلف كشور انجام دادم به وضوح تحرك بوجود آمده در صنعت پوشاك را مشاهده و در جلساتی كه با فعالان این صنعت داشتم، ایشان اعلام آمادگی كردند زمینه را برای قطع كامل واردات پوشاك به كشور فرآهم آورند.
رحمانی اظهار داشت: برای تولید و تامین چادر مشكی مورد نیاز كشور كه البته باید بسیار پیش تر از این ها شرایط خودكفایی آن فرآهم می آمد، خوشبختانه امسال از پایین ترین بخش صنعتی موثر در زنجیره تولیدی این كالا آغاز كرده و اقدامات مبنایی خوبی را انجام داده ایم كه بزودی شاهد تامین چادر مشكی از محل تولیدات داخلی خواهیم بود.1398/06/30
15:27:35
5.0 / پنج
4222
تگهای خبر: تجارت , تولید , صادرات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیمان سیمان