در پنج ماه نخست سال جاری رقم خورد؛

رشد ۳۸درصدی تخلیه و بارگیری بندر خرمشهر، افزایش ۵۹ درصدی صادرات

رشد ۳۸درصدی تخلیه و بارگیری بندر خرمشهر، افزایش ۵۹ درصدی صادرات

سیمان: مدیر كل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد 38 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری از این بندر در 5 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، نوراله اسعدی گفت: در این مدت بالغ بر ۵۹۹ هزار و ۳۴۸ تن بارگیری كالا و ۹۹ هزار و ۹۹۳ تن تخلیه كالا در بندر خرمشهر انجام شده است.
وی حجم بارگیری جنرال كارگو (كالای عمومی) در بندر خرمشهر طی این مدت را ۵۸۳ هزار و ۱۹۲ تن عنوان نمود و اضافه كرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۹ درصدی را نشان داده است.
مدیر كل بندر و دریانوردی خرمشهر اشاره كرد: طی این مدت تردد بیشتر از ۴۵ هزار و ۲۷۵ دستگاه كامیون و پهلوگیری ۱۰۲ فروند شناور غیر كانتینری بالای هزار تن در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است كه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰ و ۵۱ درصدی را نشان داده است.
اسعدی در ادامه به رشد ۲۵ درصدی تردد مسافر بین المللی نیز اشاره داشت و اظهار داشت: از شروع سالجاری تابحال ۱۰ هزار و ۱۲۰ مسافر از طرق پایانه بین المللی مسافری دریایی این بندر جابجا شده اند.
بندر خرمشهر با ۲۳۰ هكتار مساحت و همجواری با كشور عراق یك منطقه استراتژیك از نظر تجاری و سیاسی است كه با قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند و نزدیكی به پالایشگاه آبادان و دیگر صنایع خوزستان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در آن برقرار است.


منبع:

1398/06/24
15:49:13
5.0 / پنج
4282
تگهای خبر: صادرات , صنایع , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سیمان سیمان