احمدی: هیچ گونه تخلف یا تعدی از وظایف نمایندگی خود نكردم

احمدی: هیچ گونه تخلف یا تعدی از وظایف نمایندگی خود نكردم

به گزارش سیمان نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی درباب اتهامات نسبت داده شده به او در ارتباط با سوژه خودرو توضیحاتی را بیان كرد و اظهار داشت: هیچ گونه تخلف یا تعدی از حدود وظایف نمایندگی خود نكردم و به شهادت كیفرخواست صادره هیچ گونه نفعی هم در این پیگیری ها نبوده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، فریدون احمدی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: امروز می خواستم در ارتباط با توسعه اقتصادی كشور، امنیت سرمایه گذاری، اشتغال و كارآفرینی در حوزه انتخابیه خود و كشور صحبت كنم، متاسفانه به سبب رفتارهای نامتعارف صورت گرفته و اظهارات نامربوط یكی از همكاران سابق و بازتاب گسترده آنها در رسانه های داخلی و خارجی مطالبی را به محضر نمایندگان و مردم استان زنجان عرض می كنم.
وی با اشاره به اینكه فقهای عظیم الشان اسلام به استناد روایات می فرمایند حرمت آبروی مومن بالاتر از حرمت كعبه است، اظهار داشت: برابر قانون تا قبل از احراز مجرمیت افراد هیچ مقام و رسانه ای حق ندارد اتهامات ثابت نشده را مطرح و آبروی شهروندان را زایل نماید.
نماینده مردم زنجان با بیان "آنچه به ناحق بتازگی به ما نسبت داده شده و موجب سوء تفاهم مقامات قضایی گردیده است"، اظهار داشت: نماینده به حسب مسئولیت نمایندگی مردم و تكلیف قانونی وظیفه پیگیری عرض حال مردمی را دارد. در یكی از همین مراجعات مردمی بوسیله یكی از همكاران، واحدی كه قراردادی با شركت سایپا داشته به مانند ده ها دیدار دیگر، تعدادی خودرو را مطابق مقررات و مصوبات داخلی آن شركت در شرایط بحران فروش خودرو و كمپین نخریدن آن به صورت سبدی خریداری نموده بود. شركت سایپا حسب تغییر مدیران و سوء ظن به وجود آمده نسبت به عملكرد مدیران سابق از ایفای آخرین مرحله تعهدات قراردادی امتناع می كرد.
احمدی اشاره كرد: با توجه به اینكه تعهدات پایانی اندك بود، بنا به درخواست همكارم برمبنای مسئولیتی كه در كمیسیون دارم شفاها پیگیری سوژه را به معاون وزیر مربوطه انتقال دادم و هیچ گونه تخلف یا تعدی از حدود وظایف نمایندگی خود نكردم و به شهادت همان كیفرخواست صادره هیچ گونه نفعی هم در این پیگیری ها نبوده است.
وی افزود: بنظر می رسد عده ای به بهانه مبارزه با فساد كه خواست عموم ملت شریف ایران است، با افرادی تسویه حساب می كنند. متاسفانه به سبب لاقیدی رایج در معدودی رسانه ها خصوصاً رسانه های مجازی، حیثیت افراد به شدت در معرض لطمه قرار گرفته است.
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه "لازم به یادآوری است كه یك دفعه در همین پرونده رفع بهتان شده" اظهار داشت: لیكن به جهت فشارهای روانی افرادی مانند یكی از همكاران سابق، باردیگر بدون هیچ گونه توجیهی اتهاماتی نسبت داده شده و خوراكی برای تبلیغات رسانه های معاند فراهم گشته است.
احمدی اشاره كرد: همانطور كه دكتر پزشكیان، نایب رییس نیز اشاره كردند آنچه كه انجام شده تماما در قالب وظایف نمایندگی و اختیارات قانونی بوده و رفتارهای صورت گرفته ظلم آشكار بوده است. درباره تهمت های دیگری كه به ناحق از طرف برخی افراد مغرض و معلوم الحال مطرح گردیده است، تنها به این نكته بسنده می كنم كه حتی در كیفرخواست صادره هم چنین اتهاماتی نسبت داده نشده است.
وی با اشاره به اینكه "با اتكا به تخصص و تجربه برای نمایندگی آمده ام و در اندازه خودم از نمایندگان متخصص هستم"، اظهار داشت: بااینكه بخش عمده ای از ناكامی ها محصول مدیریت بعضی از كسانی است كه در ۴۰ سال قبل در مسند قدرت و مسئولیت ها بوده اند، اساسا مراجعان مجلس كسانی هستند كه اموراتشان در پیچ و خم بروكراسی اداری، كاغذبازی ها و عدم تصمیم گیری های بموقع و مناسب قفل شده است و این خود یكی از زمینه های اصلی بروز فساد است.
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اساسا كسی كه كارش در قالب ضوابط صورت گیرد به مجلس بازگشت نمی نماید. من هم مثل شما ابزاری برای تشخیص سوابق بازگشت كنندگان نداشته و نسبت به نیات آنان در حال و آینده علم غیب ندارم، اما ناچار به پذیرش مراجعات، پاسخگویی، ارجاع و پیگیری گرفتاری های آنها هستم.
احمدی اضافه كرد: ارتباط و تشویق سرمایه گذار و فعال اقتصادی برای اقدامات سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های اقتصادی امروز از اصلی ترین ماموریت های نمایندگان است و نباید از این ارتباط تفاسیر منفی به عمل آید. سرمایه گذار، تولیدكننده، كارآفرین و فعال اقتصادی انتظار پشتیبانی از جانب نمایندگان دارد.
وی خطاب به نمایندگان هم اظهار داشت: همكاران گرامی، به هوش باشید پیگیری مراجعات مردمی از هر طیف و گروهی قسمتی از فعالیت های روزانه ماست. انجام مكاتبات و سفارشات و پیگیری ها و ملاقات ها اجتناب ناپذیر است. ابزارهایی نظیر سوال و تذكر و استیضاح تكمیل كننده انجام این وظیفه است.
نماینده مردم زنجان درانتها خطاب به اصحاب رسانه هم اظهار نمود: اینجانب بعنوان نماینده ملت خودرا موظف می دانم در رعایت قانون پیشتاز باشم. اگر این اظهارات نادرست و فراتر از كیفرخواست نبود سكوت می كردم. حالا باوجود همه بی مهری های انجام شده به سلامت و پاكدستی خود یقین دارم. آنانی كه به هر قیمتی حتی با ریختن آبروی مومنین كه حرمت آن از حرمت كعبه هم بالاتر است و نیز با افشای زندگی خصوصی مردم می خواهند در رسانه ها و در معرض دید مردم باشند شرمنده خواهند شد.
منبع:

1398/06/11
14:40:37
5.0 / پنج
4305
تگهای خبر: ارز , ایران , تجربه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیمان سیمان