معاون علمی رییس جمهور تاكید كرد

پردیس رودهن خوابگاه تهران نیست، پارك پردیس باید به محل جذب نخبگان ایرانی خارج از كشور تبدیل گردد

پردیس رودهن خوابگاه تهران نیست، پارك پردیس باید به محل جذب نخبگان ایرانی خارج از كشور تبدیل گردد

به گزارش سیمان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر این كه ما اثبات می نماییم كه پردیس رودهن مانند اسلام شهر و قرچك خوابگاه تهران نیست، اظهار داشت: ما باید زمینه سازی های لازم را صورت دهیم تا پارك فناوری پردیس به یكی از پایه های اقتصادی پایتخت و محل جذب نیروهای متخصص ایرانی خارج از كشور تبدیل گردد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری امروز در هفدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین های پارك فناوری پردیس كه در محل این پارك برگزار شد، با اشاره به افزایش حجم شركت های دانش بنیان در چند سال اخیر، اضافه كرد: با اقدامات صورت گرفته هم اكنون ۴ هزار و ۵۰۰ شركت دانش بنیان در كشور به وجود آمده است.
وی با اشاره به سابقه تاسیس هفده ساله پارك فناوری پردیس، اظهار نمود: این پارك هر چند كه ۱۷ سالگی خودرا جشن می گیرد، ولی فعالیت اجرایی آن ۱۰ ساله است و امروز نیز فاز سوم توسعه این پارك شروع می شود.
وی با بیان این كه این پارك باید امسال اقدامات توسعه ای خودرا آغاز كند، اشاره كرد: موكول كردن برنامه توسعه اراضی این پارك به سال آینده دیر است، چونكه هم اكنون این پارك با افزایش درخواست استقرار ۵۰ درصدی شركت ها مواجه می باشد.
معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به برنامه های توسعه ای پارك فناوری پردیس با تاكید بر این كه درصدد هستیم تا واحد آموزشی دانشگاه آزاد در اراضی این پارك توسعه یابد، اشاره كرد: در سال قبل ۸ هزار و ۳۰۰ نفر از نیروهای انسانی متخصص در آن مشغول به فعالیت بودند، ضمن آن كه واحدهای جدید دانش بنیان نیز در آن به وجود آمد.
ستاری با تاكید بر اینكه خلاقیت و توسعه باید در اقتصاد كشور دیده شود، اظهار نمود: ما به مسئولان محلی پردیس نیز ثابت خواهیم كرد كه این شهر همانند اسلام شهر و قرچك خوابگاه تهران نیست؛ بلكه مركزی است كه افراد تحصیلكرده خارج از كشور در آن جذب خواهند شد.
ستاری، پارك فناوری پردیس را منبع جذب نیروهای متخصص از تهران توصیف كرد و تصریح كرد: باید اقداماتی صورت گیرد تا پارك فناوری پردیس بعنوان یكی از پایه های اقتصادی پایتخت معرفی شود.
معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به گزارش جهانی، اشاره كرد: بر طبق این گزارش ها برای دومین سال است كه تهران جزو ۵۰ شهر فناور دنیا قرار گرفته است كه این امر به سبب استقرار پژوهشگاه ها و دانشگاه های معتبر در آن و همین طور دسترسی به نیروی انسانی متخصص و استقرار فرهنگ دانش بنیان در آن است.
وی افزود: اقتصاد كشور منابع زیر زمینی آن نیست، بلكه نیروهای انسانی است؛ چونكه خام فروشی ارزش افزوده ایجاد نمی كند.
ستاری اشاره كرد: اگر بخواهیم جهش عظیمی برای نیروهای انسانی در كشور ایجاد نماییم، باید تلاش كنیم؛ نمی توان دائما نق زد كه جوانان به خارج از كشور می روند، ولی صدور مجوزها برای فعالیت و حضور آنان نیازمند زمان طولانی باشد.
وی افزود: ما باید در جاهایی كه مانع فعالیت افراد متخصص شود، برخورد نماییم و بر این اساس ما باید ثابت نماییم كه می توانیم محیط شهر را تغییر دهیم و این در حالی محقق می شود كه بخواهیم چهره تهران را تغییر دهیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر این كه ما همه در یك جبهه مبارزه می نماییم، اشاره كرد: هدف همه ما توسعه اقتصاد دانش بنیان و اشتغال زایی برای نیروهای تحصیل كرده است.
منبع:

1398/06/09
21:15:12
5.0 / پنج
4272
تگهای خبر: ارز , ایران , تخصص , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان