سازمان هواپیمایی كشوری خبرداد؛

جابه جایی ۱۳۰ میلیون مسافر هوایی در دو سال قبل

جابه جایی ۱۳۰ میلیون مسافر هوایی در دو سال قبل

به گزارش سیمان سازمان هواپیمایی كشوری از جابه جایی بیشتر از ۱۳۰ میلیون مسافر با استفاده از حمل و نقل هوایی در دو سال و دو ماه اخیر اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از سازمان هواپیمایی كشوری، این سازمان در تشریح عملكرد بخش حمل و نقل هوایی ظرف ۲۸ ماه گذشته اعلام نمود: از آغاز دولت دوازدهم تا آخر تیرماه ۹۸ بیشتر از یك میلیون و ۶۳ هزار نشست و برخاست هواپیما ثبت شده و با این تعداد پرواز بیشتر از ۱۳۰ میلیون و ۳۴۸ هزار مسافر جابه جا شده است.
این سازمان می افزاید: در مجموع از آغاز دولت دوازدهم تا آخر تیرماه سال جاری یك میلیون و ۶۳ هزار و ۲۲۱ پرواز نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های كشور انجام و با این تعداد پرواز ۱۳۰ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۲۵۹ مسافر داخلی و بین المللی از راه حمل و نقل هوایی سفر كرده اند و همینطور یك میلیارد و ۲۸۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۱۹ كیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده است.
بنا بر اعلام سازمان هواپیمایی كشوری، در بخش هوایی در سال ۹۶ با انجام ۴۹۵ هزار و ۷۵۶ پرواز، ۶۱ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۲۴۶ مسافر جابه جا شده و در سال ۹۷ هم ۴۲۷ هزار و ۸۰۳ پرواز، ۵۱ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۸۱۳ مسافر را جابه جا كرده است.
سازمان هواپیمایی كشوری خاطرنشان كرد: از آغاز سال ۹۸ تا تیرماه كل نشست و برخاست هواپیما در مسیرهای داخلی و خارجی به ۱۳۹ هزار و ۶۶۲ رسید كه با این تعداد ۱۷ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۰۰ مسافر و ۱۷۲ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۳۶۳ كیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده است.
جعفرزاده تصریح كرد: هم اكنون ۹ فرودگاه بین المللی و همینطور ۳۰ فرودگاه مرز هوایی در كشور وجود دارد و تعداد فرودگاه هایی كه عملیات نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر در آن انجام می شود ۵۲ فرودگاه است كه ۵ فرودگاه آن متعلق به مناطق آزاد و شركت نفت می باشد.

1398/06/05
13:21:49
5.0 / پنج
4577
تگهای خبر: حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیمان سیمان