پوری حسینی:

سازمان خصوصی سازی در هیچ واگذاری تخلف نكرده، فرآیند واگذاری ایرتور

سازمان خصوصی سازی در هیچ واگذاری تخلف نكرده، فرآیند واگذاری ایرتور

به گزارش سیمان رئیس كل سازمان خصوصی سازی با تشریح فرآیند واگذاری شركت هواپیمایی ایران ایرتور، اظهار داشت: این سازمان در هیچ یك از واگذاری ها، تخلفی مرتكب نشده است.به گزارش سیمان به نقل از سازمان خصوصی سازی، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در مورد واگذاری شركت هواپیمایی ایران ایرتور اظهار داشت: ۹۵ درصد از سهام این شركت پس از چند جلسه بررسی در هیأت واگذاری، بر مبنای مصوبه جلسه مورخ ۱۳۸۹/۸/۲۲ آن هیأت از راه برگزاری مزایده در فرابورس عرضه و به شركت هسایار (۸۰ درصد) و احیاء صنایع خراسان (۱۵ درصد) فروخته می شود.
رئیس كل سازمان خصوصی سازی اضافه كرد: خریداران بعد از پرداخت حصه نقدی و تحویل شركت، نه تنها در بهبود شرایط نامناسب و در حال فروپاشی شركت توفیق چندانی كسب نمی كنند، بلكه از عهده پرداخت اقساط سازمان خصوصی سازی هم بر نمی آیند تا اینكه سازمان در اجرای قرارداد فی درخلال و برای وصول مطالبات خود، سهام در وثیقه را برای فروش به مزایده می گذارد.
وی افزود: سهام در وثیقه سازمان خصوصی سازی برای وصول مطالبات، سه بار در سال ۱۳۹۳ به عرضه عمومی گذاشته می شود، ولی با استقبال مواجه نمی گردد.
به گفته پوری حسینی، نوبت چهارم قیمت پایه تعدیل می شود ولی باز هم خریداری پیدا نمی گردد، تا اینكه در نوبت پنجم و در سال ۱۳۹۴ با قیمت پایه نوبت چهارم، یك نفر تمایل به خرید نشان داده است و سهام را از راه شركت در مزایده عمومی خریداری می كند.
وی افزود: خوشبختانه خریدار بعدی، نه تنها تمامی اقساط خویش را بموقع پرداخت می نماید بلكه شركت را به صورت كامل متحول نموده و یك شركت ورشكسته و در حال نابودی را به شركتی سرحال و كارآمد تبدیل می سازد.
رئیس كل سازمان خصوصی سازی اذعان داشت: یكی از نمایندگان محترم مجلس بدون عرضه هیچگونه مبنا و مرجع، یك مرتبه قیمت ۵۰۰ میلیارد تومان و سپس ۷۰۰ میلیارد تومان و در نهایت ۱۰۰۰ میلیارد تومان را برای ارزش این شركت اعلام و اظهار می كند كه اخیراً این شركت از راه مذاكره واگذار شده و خریدار هم تعهد خویش را عمل ننموده و وجه معامله را پرداخت نمی نماید.
وی تصریح كرد: تمام اظهارات به شرح فوق كذب و ناصحیح است و سازمان خصوصی سازی ضد اظهارات ایشان به افترا نشر اكاذیب و تشویش اذهان عمومی نزد مرجع قضایی شكایت كرده است.
پوری حسینی خاطرنشان كرد: در اقدامی بسیار زشت و نادرست، اظهار شده كه خریدار این شركت نسبت فامیلی با اینجانب دارد. گرچه نسبت فامیلی داشتن با من برای كسی ممنوعیتی در فعالیتهای اقتصادی ایجاد نمی كند مگر به حكم قانون، لكن به همین مناسبت اعلام می دارم كه هیچ یك از خریداران سهام بلوكی فروخته شده توسط سازمان خصوصی سازی همچون سهام شركت ایران ایرتور، هیچ نسبت فامیلی با من نداشته و ندارند.
وی اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی در هیچ یك از واگذاری ها، تخلفی مرتكب نشده است و فضای مسموم فعلی نتیجه تلاش عده ای برای مخدوش نمودن و سیاه جلوه دادن سیمای مدیران دلسوز نظام از یك سو و عدم حمایت های لازم و روشنگری از جانب برخی عزیزان می باشد.

1398/05/21
15:49:01
5.0 / پنج
4246
تگهای خبر: ارز , ایران , صنایع , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان