معاون وزیر راه :

سفر هوایی از سبد مصرف خانوار حذف نشده است

سفر هوایی از سبد مصرف خانوار حذف نشده است

به گزارش سیمان رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: حمل و نقل هوایی از سبد خانوارها حذف نشده و در بعضی از ایام قیمت بلیت هواپیما همانند ایام نوسانات ارزی به فروش می رسد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، علی عابد زاده در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما در ماه های اخیر اظهار داشت: ۱ ساعت پرواز برای خطوط هوایی ما بیشتر از ۴۰ دلار هزینه دارد كه البته این رقم بستگی به مسیر پروازی امكان دارد متفاوت باشد.
وی در ادامه اضافه كرد: در مسیری مانند تهران مشهد هزینه شركت هواپیمایی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است و خطوط هوایی مجاز هستند حد اغلب و حد اقلی برای نرخ ها خود تعیین كنند و ما هم بعنوان سازمان هواپیمایی بر این نرخ ها نظارت داریم.
عابد زاده با اشاره به اینكه مسیر مشهد از ۲۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان از جانب شركت ها در چارچوب نرخ نامه قیمت گذاری می شوند اظهار داشت: بخش زیادی از بلیت ها زیر قیمت تمام شده به فروش می رود و اگر در هواپیماهایی صندلی با نرخ ۷۰۰ هزار تومان در مسیری مانند مشهد به فروش برود به معنای آن نیست كه تمامی صندلی هواپیما با همان نرخ بالا به فروش رفته سات.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری خاطرنشان كرد: امكان دارد از ۱۵۰ مسافر تنها ۱۰ تا ۱۵ مسافر بلیت ۷۵۰ هزار تومانی خریده باشند و ما بقی بلیت ها اساسا زیر ۳۵۰ هزار تومان به فروش رفته است.
وی با اشاره به اینكه نرخ ارز در ۱ سال گذشته برای شركت های هواپیمایی تغییر كرده است اظهار داشت: ارز نیمایی هم برای این شركت ها از ۸ هزار تومان تا ۱۲ هزار تومان به فروش رسیده است كه این مورد سبب می شود تا تغییراتی هم در نرخ ها اعمال شود.
عابد زاده درباره فروش بلیت چارتری در راه مشهد اظهار داشت: در راه مشهد حداقل فروش به صورت چارتری وجود دارد ضمن آنكه مسیر مشهد مانند مسیر كیش و قشم چارتر پذیر است البته فروش چارتری در راه مشهد باید در چارچوب پكیج هایی همچون هتل و ترانسفر به فروش رود.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار نمود: چارتر كننده حق فروش هواپیما به صورت تك فروشی ندارد چونكه كه سفر در بعضی از شهرها بدون هماهنگی هتل خیلی سخت و گران تمام می شود.
وی با اشاره به اینكه در مسیرهای دیگر هم فروش چارتری به حداقل رسیده است اظهار داشت: ۸۰ درصد از پروازها به صورت غیر چارتری است و سازمان هواپیمایی هم نظارت دقیقی در فروش و توزیع بلیت های هواپیما دارد.
عابد زاده درباره آخرین وضعیت سوخت رسانی در هواپیماهای ایرانی در فرودگاه استانبول اظهار داشت: پیگیر سوخت رسانی به هواپیماها در كشور تركیه هستیم و برنامه ریزی های بسیاری زیادی درباره سوخت رسانی صورت گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: نصب لوگوی شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در فرودگاه استانبول با مشكل مواجه نیست.
وی درباره رعایت ایمنی پروازها هم اظهار داشت: بستگی به تعمیر قطعات دارد و به علت آنكه حساسیت ایمنی در پروازها بسیار بالا است الان نظارت های بسیار دقیقی از جانب سازمان هواپیمایی در اینباره انجام می شود و ما از هر زمان دیگر سخت گیرانه تر و گسترده تر نظارت های خویش را انجام می دهیم.
عابدزاده اظهار داشت: نظارت های ما با فرآیندهای جدید و بروز دنیا منطبق است و از جنبه های مختلفی این مورد كنترل می شود.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به اینكه نظارت های دقیقی بر بازرسی ها قبل از پرواز انجام می شود اظهار داشت: تامین ایمنی توسط شركت های هواپیمایی ایجاد می شود و ما نظارت های خویش را همواره در دستور كار قرار داده ایم و آنجایی كه لازم باشد اقدامات ممیزی انجام می دهیم و در بخش های دیگر هم بازرسی انجام می دهیم.
وی توضیح داد: ممیزی ها به صورت دوره ای وبازرسی ها بدون اطلاع قبلی انجام می شود چونكه كه امروزه توانمندی بالای علمی دارد و دانشگاه های مختلف هم در این حوزه قابل مقایسه با گذشته شده است.
عابد زاده اظهار داشت: در گذشته چنین امكاناتی آموزشی در كشور نداشتیم و تنها دانشكده صنعت در حد فوق دیپلم وجود داشت اما امروزه مدارج دكتری و فوق لیسانس در عرصه حوزه حمل و نقل هوایی وجود دارد و از جانب دیگر خلبان های تحصیل كرده بسیار زیادی هم در كشور تربیت و آموزش دیده اند.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری درباره عرضه آمارهای پروازی در ۳ ماهه گذشته امسال اظهار داشت: امارهای دقیقی ندارم اما میزان پروازها كاهش یافته است البته طرح این مورد كه حمل و نقل هوایی از سبد خانوارها حذف گردیده است یك مبحث كاملاً اشتباه است.
وی توضیح داد: با وجود آنكه نرخ ارز چندین برابر شده اما نرخ بلیت هواپیما برای همه چند برابر نشده است و الان نرخ بلیت مشهد در سایت سازمان هواپیمای كشوری بین ۲۲۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد
فزود: اگر نرخ ۲۰۰ هزار تومانی را در سایت ها در نظر بگیرم با قیمت های قبل از نوسانات ارزی چندان متفاوت نیست.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: قبل از نوسانات نرخ ارز قیمت بلیت هواپیما در راه مشهد ۱۹۰ هزار تومان بود الان هم در بعضی از ایام و فصل ها قیمت بلیت هواپیما با ۲۰۰ هزار تومان هم به فروس می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: امروزه كسانی می توانند سوار هواپیما شوند كه در گذشته نمی توانستند سوار هواپیما شوند البته در این بین باید زمان سفر را به درستی انتخاب نماییم.

1398/04/19
15:09:11
5.0 / پنج
4417
تگهای خبر: ارز , ایران , تعمیر , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان