معاون وزیر راه به مهر خبر داد

جزئیات و ارقام وام نوسازی بافت فرسوده با سود ۹ درصد

جزئیات و ارقام وام نوسازی بافت فرسوده با سود ۹ درصد

سیمان: مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری با تشریح ارقام جدید انواع وام های نوسازی بافت فرسوده، از آسان سازی شرایط دریافت این تسهیلات برای همه متقاضیان آگاهی داد.سید محمد پژمان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره خارج شدن برنامه بازآفرینی شهری از دستور كار وزارت راه و شهرسازی با تكذیب این خبر، گفت: این حرف ها شایعه است و با جدیت بازآفرینی شهری را دنبال می نماییم.
وی اضافه كرد: با قوت و قدرت بیشتر از گذشته این برنامه را دنبال خواهیم كرد و بزودی جزئیات این طرح را اطلاع رسانی خواهیم كرد. مردم از شرایط جدید وام نوسازی بافت فرسوده استقبال كرده اند
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان پیشرفت نوسازی بافت های فرسوده طی ۲ سالی كه از قانون برنامه ششم توسعه پشت سر گذاشته شده كه می بایست سالانه ۲۷۰ محله مورد بازآفرینی قرار گیرد، اشاره كرد: بازآفرینی شهری مانند پروژه عمرانی نیست كه بگوییم چند درصد پیشرفت داشته است.
وی افزود: قسمتی از این برنامه به شكلی است كه مردم باید ساخت و ساز را آغاز كنند. ما هم تمام مقدمات و زمینه را فراهم نموده ایم و شرایط به شكلی است كه مردم برای دریافت تسهیلات استقبال خوبی كرده اند.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری تصریح كرد: حدود ۱۸۰۰ پروژه از بعد روبنایی و زیرساختی در محلات در دست اجرا داریم و منابع آنها نیز تأمین شده است.
وی اشاره كرد: سامانه دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده الان باز بوده و مردم در حال ثبت نام هستند برخی از شرایطی ثبت نامه را تغییر داده ایم به خصوص برخی شرایط سخت گیرانه آنرا تسهیل كرده ایم به این صورت كه اگر مالكان پلاك های ثبتی بخواهند تجمیع كنند، امكان بیشتر شدن تعداد واحدهای مسكونی در هر پروژه وجود داشته و افزایش یافته است؛ به خصوص برای شهرهای كوچك تر كه قبلاً این امكان فراهم نبود.
همه متقاضیان می توانند وام نوسازی بافت فرسوده بگیرند
به گفته پژمان، شرایط دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده هم اكنون به این صورت است كه هر فردی بتواند برای ساخت واحد مسكونی در داخل بافت های فرسوده پروانه ساختمانی دریافت كند، مشمول تسهیلات می شود.
جزئیات وام ۷۰ میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده
بر اساس آنچه مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران اعلام نموده، به متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده كه بوسیله درگاه الكترونیكی مخصوص این سامانه در بانك عامل بخش مسكن تقاضای خودرا ثبت كرده باشند ۵۰ میلیون تومان وام با سود ۹ درصد و ۲۰ میلیون تومان وام با سود ۱۸ درصد داده می شود كه مجموعاً به ۷۰ میلیون تومان می رسد.
همچنین مقرر است بانك مذكور به متقاضیان حرفه ای و انبوه سازانی كه در این عرصه سرمایه گذاری می كنند، به ازای هر پلاك ثبتی واقع در بافت فرسوده علاوه بر ۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد، ۴۰ میلیون تومان نیز با نرخ سود ۱۸ درصد اعطا كند كه مجموعاً به ۹۰ میلیون تومان می رسد. ضمن اینكه اگر این سازندگان حرفه ای از روش های جدید و تكنولوژی های جدید ساخت وساز اتفاده كنند، مبلغ وام با سود ۱۸ درصدی به ۶۰ میلیون تومان و مجموع تسهیلات اعطایی بافت فرسوده به آنها به ۱۱۰ میلیون تومان می رسد.
از سوی دیگر به افرادی كه خواستار نوسازی واحد مسكونی فرسوده خود هستند، در تهران ۲۰ و در شهرستان ها ۱۵ میلیون تومان بعنوان وام ودیعه مسكن با نرخ سود ۹ درصد و همین طور به ترتیب وام ۱۰ و ۷.۵ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۸ درصد داده می شود.
تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در چارچوب مشاركت مدنی پرداخت شده و به صورت اقساطی بازپس گرفته می شود. اما تسهیلات ودیعه مسكن به صورت بازپرداخت یكجای كل تسهیلات از متقاضی بازستانی خواهد شد.

1398/04/12
18:33:07
5.0 / پنج
4565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان