شافعی مطرح كرد

لزوم تمركز بر پیشنهادات بخش خصوصی برای مقابله با مشكلات

لزوم تمركز بر پیشنهادات بخش خصوصی برای مقابله با مشكلات

به گزارش سیمان رئیس اتاق ایران اظهار داشت: باید برای مقابله با مشكلات، بر پیشنهادات مطرح شده از جانب بخش خصوصی و تعاونی تمركز نماییم.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی ظهر امروز در شصت و ششمین شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی، اظهار نمود: پس از صحبتی كه در مراسم افطاری رئیس جمهوری در مورد بهبود مستمر فضای كسب و كار عنوان شد، ایشان مأموریتی را به دبیرخانه ستاد هماهنگی سران سه قوا دادند. در دبیرخانه ستاد هماهنگی فضای جدیدی برای اجرای قانون كسب و كار بوجود آمد و مقرر است كه معاونتی در حوزه كاری آقای نهاوندیان صرفاً به این مورد بپردازد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح كرد: طی جلسه ای كه دكتر لاریجانی با استاندار خراسان رضوی داشتند، از كار عرضه شده در استان ابراز خشنودی و سفارش كردند كه این اقدام در تمام استان های كشور مانند خراسان اجرا شود. باید قوانین مزاحم فضای كسب و كار در كشور استخراج شود و در این ارتباط هماهنگی های لازم صورت گیرد.
شافعی تصریح كرد: با عنایت به حجم بالای معاملات پایاپای كالای كشور ما با پاكستان و ظرفیت خوبی كه در این زمینه وجود دارد، از جانب اتاق این پیشنهاد عنوان شد كه كمیته مشتركی در مورد تمركز بر بازار پاكستان ایجاد شود تا میان سه استان خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان اقدامات خوبی در مورد تعاملات و رشد آنها صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه ما در شورای گفتگو به صورت مرتب مسائل و مشكلات خویش را مطرح می نماییم، عنوان كرد: مسائل و مشكلات موجود بر تمام مسئولان كشور شناخته شده است. باید قبل از آنكه طرح مشكل نماییم، طرح پیشنهاد سازنده را مطرح نموده و آنرا به شورای گفتگو عرضه نماییم.
رئیس اتاق ایران تصریح كرد: باید بر پیشنهادات مطرح شده از جانب بخش خصوصی و تعاونی برای مقابله با مشكلات تمركز نماییم. اینجا شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی است؛ بخش خصوصی به صورت مرتب اشكالات و ایرادات را عنوان می كند كه عمدتاً مخاطب آن دولت و سایر قوا هستند، دولت و سایر قوا هم باید مشكلات بخش خصوصی را به ما یادآوری كنند تا این رابطه دو طرفه به مطلوبیت خوبی برسد.1398/03/30
21:19:25
5.0 / پنج
4401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیمان سیمان