علل روند كاهشی قیمت خودرو از نظر سازمان حمایت

علل روند كاهشی قیمت خودرو از نظر سازمان حمایت

به گزارش سیمان معاون نظارت بر كالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان به دنبال سؤالات مطرح شده در مورد روندهای كاهشی قیمت خودرو در ایام اخیر، علل این سازمان در این رابطه را اعلام نمود.


به گزارش سیمان به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وحید منایی اظهار داشت: تعیین قیمت خودرو برپایه وضعیت عرضه و تقاضا بوده است و با عنایت به تصمیمات گرفته شده در كمیته خودرو برای مدیریت عرضه و تقاضا، شركت های عرضه كننده مبادرت به ایفای تعهدات معوق كرده اند.
منایی با بیان اقدامات انجام شده همچون پیشگیری از پیش فروش خودرو های جدید، تكمیل خودرو های ناقص تولیدی و تحویل آن به خریداران، اضافه كرد: با همكاری قطعه سازان داخلی و ترخیص بخشی از خودرو های وارداتی دپو شده در گمرك ها، سبب پوشش بخشی از تقاضای خریداران شده ایم.
وی اظهار داشت: با مدیریت بر تقاضای كاذب با محدودیت در خرید یك خودرو برای یك شماره ملی و هم كاهش نرخ ارز و كم شدن جو روانی حاكم بر بازار، قیمت خودرو روند كاهشی را در پیش گرفته است.
معاون نظارت بر كالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اعلام نمود: كاهش سرعت جابه جایی نقدینگی های سرگردان سبب كاهش شكاف عرضه و تقاضای خودرو و در نتیجه كاهش قیمت ها شده است.
طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، منایی با اشاره به تغییرات خودرو توسط كارخانه با هدف حفظ حقوق مصرف كنندگان خودرو با رعایت ضوابط و مقررات قیمت گذاری، اظهار نمود: این در شرایطی است كه حفظ وضعیت عرضه خودرو و افزایش سطح تولیدات شركت ها و تكمیل خودرو های ناقص موجود در انبار در ماه های آینده، منجر به افزایش عرضه خودرو خواهد شد.
پیش از این ایسنا با انتشار گزارشی با عنوان كاهش قیمت خودرو روزانه شده است به بررسی این مورد پرداخته بود.
منبع:

1398/03/27
18:11:57
5.0 / پنج
4024
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیمان سیمان