وزیر صنعت، معدن و تجارت:

صیانت از تولید و اشتغال و احیای واحدهای تولیدی راكد در اولویت قرار دارد

صیانت از تولید و اشتغال و احیای واحدهای تولیدی راكد در اولویت قرار دارد

سیمان: وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینكه شناسایی ظرفیت های مواد معدنی كشور در اولویت قرار دارد، اشاره كرد: صیانت از تولید و اشتغال موجود و احیای واحدهای تولیدی راكد و غیرفعال از دیگر اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در نشست بررسی و پیگیری مسائل حوزه صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان با اشاره به اهداف خود از سفر به این استان، عنوان كرد: هدف اصلی از این سفر بازدید از معادن جنوب استان كرمان است كه این سفر بوسیله بندرعباس انجام شد و در آینده نزدیك سفر كاملی به هرمزگان خواهیم داشت.
وی افزود: با عنایت به حضور در بندرعباس تصمیم گرفتیم در نشستی با حضور استاندار و مسئولان این استان به بررسی وضعیت حوزه صنعت، معدن و تجارت در هرمزگان بپردازیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه های حوزه معدن این وزارتخانه امسال اشاره كرد: با عنایت به شرایط جدید یكی از محورهای اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمركز بر روی فعالیت های حوزه معدن و شكوفایی فرصت های استثنایی موجود در این بخش است.
رحمانی اشاره كرد: در كشور ظرفیت های بسیاری در حوزه معادن وجود دارد كه فعال سازی معادن جدید، توسعه مطالعات برای اكتشاف معادن جدید و نوسازی معادن فعال همچون اهداف تعیین شده در این حوزه می باشد.
وی بیان كرد: استان هرمزگان نیز از ظرفیت های بسیاری در حوزه معادن برخوردار می باشد و زنجیره گسترده ای از فلزات در معادن این استان وجود دارد كه باید برای اكتشاف آن اقدام نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: به سازمان های زمین شناسی و ایمیدرو ماموریت داده ایم تا در امتداد به فعلیت رساندن ظرفیت های معدنی همكاری لازم را با استان ها داشته باشند.
رحمانی صیانت از تولید و اشتغال موجود و احیای واحدهای تولیدی راكد و غیرفعال را از دیگر اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد و عنوان كرد: كشتی سازی یكی از صنایع مهم و محوری موجود در هرمزگان است كه ارائه سفارش ساخت و تعمیرات كشتی از طرف شركت های كشتیرانی و نفتكش به مجموعه ایزوایكو در بندرعباس مورد تاكید بوده و بطور جدی پیگیری خواهد شد.
با رانت بدون هیچ مماشاتی برخورد خواهیم كرد / ورود كالاهای مشابه تولید داخل ممنوع!
رضا رحمانی در مسافرت به جنوب استان كرمان و در حاشیه بازدید از معادن شهرستان فاریاب نیز اظهار داشت: در دولت و در امتداد پشتیبانی از كالای ایرانی و رونق تولید، تاكید بر این مساله داریم كه جلوی واردات كالاهایی كه در داخل كشور تولید می شوند، گرفته شود؛ برای اینكه اگر از این كار جلوگیری نشود یك ظلم و ستمی به نیروهای جوان این مرز و بوم كردیم و در همین راستا محكم بر سر این مساله ایستاده و در صورت مشاهده تخلف، برخوردهای لازم را خواهیم كرد.
وی از برگزاری منظم جلسات شورای معادن در وزارتخانه سخن گفت و اضافه كرد: شورای معادن برای عدم معطلی كار معادن است و اگر تفویض اختیار در حوزه معادن به استان ها دادیم، در امتداد چابك سازی و اجرای هرچه بهتر و سریع تر پروژه ها در این بخش بوده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به مسئولین تصمیم گیر در كشور و استان ها اظهار داشت: انتظار داریم مسئولین تصمیم گیری سریع داشته باشند حتی اگر مقرر است جواب ردی هم داده شود، سریع تصمیمات خودرا اعلام كنند تا سرمایه گذار معطل تصمیم گیری ها و بروكراسی های اداری نماند.
وی با اشاره به پیگیری های شورای معادن عنوان كرد: خوشبختانه با تفویض اختیارات داده شده به استان ها در حوزه معادن، تا پیش از اختتام سال ۹۷، هیچ پرونده ای پشت نوبت نمانده و این روند را امسال نیز با سرعت و كار بیشتری ادامه خواهیم داد زیر در سالی كه از طرف مقام معظم رهبری بعنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده است دیگر نمی توان به صورت عادی كار كرد و كار دیگر روز تعطیل و غیر تعطیل نمی شناسد.
رحمانی درانتها خطاب به مسئولین استانی و معاونین و مشاوران خود اعلام نمود: انتظار داریم حداكثر تشویقات و تخفیفات لازم در بخش معادن در جنوب استان كرمان لحاظ شود همین طور بر این مساله نیز تاكید داریم كه از رونق تولید بدون محدودیت حمایت كرده و در برخورد با رانت نیز هیچگونه مماشاتی را نداشته باشید.
وی اشاره كرد: همواره تاكید داریم كه در هر منطقه ای كه معدنی وجود داشته و فعال است، جذب نیروهای آن معدن تا مدرك دیپلم از همان منطقه و از مدرك دیپلم تا كارشناسی از همان استان و از مدرك كارشناسی ارشد به به بالا از سایر مناطق كشور جذب نیرو صورت گیرد.
منبع:

1398/03/23
18:57:29
5.0 / پنج
4306
تگهای خبر: ایران , تجارت , تعمیر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان