مدیرعامل شركت راه آهن خبر داد

راه اندازی قطار تهران-آنكارا از اول تیر

راه اندازی قطار تهران-آنكارا از اول تیر

سیمان: مدیرعامل شركت راه آهن اظهار داشت: از اول تیرماه هفته ای یك قطار مسافری از تهران به شهر آنكارا و یك قطار مسافری از تهران به شهر وان در تركیه و بالعكس برقرار خواهد شد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، سعید رسولی در یك نشست خبری كه در حال برگزاری است، گفت: از اول تیرماه هفته ای یك قطار مسافری از تهران به شهر آنكارا و یك قطار مسافری از تهران به شهر وان در تركیه و بالعكس برقرار خواهد شد.
مدیرعامل شركت راه آهن تصریح كرد: در مسافرت اخیر هیأت ایرانی به تركیه همین طور مقرر شد یك قطار گردشگری در هر هفته از تركیه به ایران بیاید و از ایران نیز یك قطار گردشگری به تركیه برود كه هنوز نهایی نشده و مقرر است وزارت گردشگری تركیه آنرا بررسی و نهایی كند.
رسولی اضافه كرد: بلیت قطارهای مسافری نیز مقرر است ۲۲ درصد افزایش یابد و پیش فروش آنها از ۱۹ خرداد آغاز خواهد شد.
به گفته معاون وزیر راه، راه آهن خواستار افزایش بلیت قطار نیست اما هزینه های تحمیلی بر شركت های ریلی بیشتر است.
وی تصریح كرد: قیمت بلیت قطار مسافری تهران آنكارا ۴۳ یورو و به صورت تركیبی خواهد بود و مسافران قطار را در مرز ایران و تركیه تعویض كرده و بعد از رسیدن به ایستگاه دریاچه وان، بقیه مسیر را با شناورهای مسافری طی می كنند.
مدیرعامل راه آهن تاكید كرد: نرخ بلیت قطار مسافری تهران- وان نیز ۲۰ یورو تعیین شده و مسافران این مسیر را در ۲۰ ساعت طی می كنند؛ این در شرایطی است كه تهران آنكارا با قطار مسافری در ۶۰ ساعت طی خواهد شد.


منبع:

1398/03/14
15:38:22
5.0 / پنج
4274
تگهای خبر: ایران , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان