رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی خبر داد:

اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد وام قرض الحسنه ساخت و تعمیر مسكن سیل زدگان

اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد وام قرض الحسنه ساخت و تعمیر مسكن سیل زدگان

سیمان: رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: 2500 میلیارد وام قرض الحسنه برای ساخت و تعمیر مسكن سیل زدگان از طرف بانك مركزی اختصاص داده شد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، علیرضا تابش شامگاه پنجشنبه در سخنانی با اشاره به اینكه برای تمامی افراد سیل زده ای كه در چادر هستند تشكیل پرونده داده ایم و مبلغی تصویب كرده ایم، ۶ میلیون در روستا و ۱۲ میلیون در شهر پرداخت می نماییم و كرده ایم، گفت: فرمانداری هم مسئول شد كه افراد ساكن در این چادرها را هدایت كند به نقاطی كه یا اجاره كرده بودند یا در مسكن مهر استقرار یابند.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه در این مصوبه اخیر هیئت دولت كه ۲۳ اردیبهشت ماه تصویب و ابلاغ گردید، ۲۵۰۰ میلیارد وام قرض الحسنه برای امر مسكن سیل زدگان از طرف بانك مركزی اختصاص داده شد، اشاره كرد: در این شرایطی كه اعتبار به سادگی تأمین نمی گردد رقم خوب و قابل توجهی است.
اعتبار اختصاص یافته برای ۳۰ هزار واحد احداثی، ۴۰ هزار واحد تعمیری و ۴۲ هزار واحد معیشتی كافی است
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اشاره كرد: این اعتبار برای ۳۰ هزار واحد احداثی شامل ۴ هزار واحد شهری و ۲۶ هزار واحد روستایی، ۴۰ هزار واحد تعمیری و ۴۲ هزار واحد معیشتی كافی است.
تابش با تاكید بر اینكه سقف تسهیلات برای راه اندازی مسكن در شهرها ۵۰ میلیون تومان و در روستا ۴۰ میلیون تومان است، اضافه كرد: اعتبار اختصاص یافته را در ۲۱ استان، ۲۶۰ شهر و ۵ هزار روستا تقسیم كرده ایم و اولویت را برای مناطق مركز سیل گذاشته ایم و در لرستان و خوزستان تمام این واحدهای لطمه دیده را تحت پوشش قرار می دهیم.
تا اختتام تیرماه كار واحدهای تعمیری تمام می شود
وی با اشاره به اینكه در هر استانی اولویت را گذاشته ایم روی واحدهای تعمیری مغازه ها و تعمیر خانه های مردم افزود: تا آخر تیر ماه و یا اوایل مرداد ماه امیدواریم بتوانیم كار واحدهای تعمیراتی را تمام نماییم.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی كه در گفت و گوی خبری سخن می گفت؛ اضافه كرد: اگر كسی هم خانه خودرا تعمیر كرد و استقرار یافت او را محروم نمی نماییم از وام ها و كمك های بلاعوضی كه باید پرداخت نماییم. چون ما را امین خود دانسته و بدون دریافت اعتبار كار خودرا آغاز نموده است. اعتبار و وام آنها تأمین شده و در حساب است و هیچ نیازی به تشریفات دیگری ندارد. وجوه نقد و در اختیار بنیاد مسكن می باشد.


منبع:

1398/02/28
14:45:43
5.0 / پنج
4417
تگهای خبر: اجاره , تسهیلات , تعمیر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیمان سیمان