واكاوی دلایل رشد منفی ۷.۹ درصدی بخش صنعت،

رشد اقتصادی باید پایدار باشد

رشد اقتصادی باید پایدار باشد

به گزارش سیمان عضو كنفدراسیون صنعت ایران با تاكید بر اهمیت پایدار بودن رشد اقتصادی، عدم حضور گسترده كالاهای ایرانی در بازارهای جهانی و محدودیت جذب سرمایه گذاران خارجی را همچون علل رشد اقتصادی منفی در بخش صنعت عنوان نمود.


حسین ساسانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه رشد اقتصادی مستمر و پایدار نیاز به بسترسازی و ایجاد زیرساخت برای افزایش تولید ملی دارد، اظهار داشت: از بعد محصولات صادراتی و صنعتی سرمایه گذاری لازم برای حضور كالاهای ایرانی در بازارهای جهانی انجام نشده و این مورد منجر به رشد منفی اقتصاد در بخش صنعت شده است.
وی با اشاره به اینكه جذب سرمایه گذاران در بخش های مختلف صنعت یكی از عوامل اصلی توسعه و رشد اقتصادی می باشد، اظهار نمود: از سوی دیگر تحریم های یكجانبه و غیرقانونی آمریكا بر ضد ملت ایران محدودیت هایی برای كشور ما بوجود آورده كه سبب شده نتوانیم سرمایه گذاران خارجی را به كشور جذب نماییم.
عضو كنفدراسیون صنعت ایران در ادامه با تاكید بر اهمیت پایدار بودن رشد اقتصادی، خاطرنشان كرد: آمارها نشان داده است رشد اقتصادی مثبت هم در كشور پایدار نبوده و معمولاً رشد اقتصادی مثبت بعد چند سال باردیگر منفی می شود.
به قول وی نوسان رشد اقتصادی نشان داده است كه نگاه جامع و یكپارچه ای به سیاست های اقتصادی وجود ندارد.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، برپایه جدیدترین آمارهای عرضه شده رشد اقتصادی كشور در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ به منفی ۳.۸ درصد رسیده است. در این میان بخش صنعت بعنوان یكی از اصلی ترین عوامل تأثیرگذار در رشد اقتصادی كشور در ۹ ماه ابتدایی سال گذشته رشد منفی ۷.۹ درصدی را به ثبت رسانده است.1398/02/05
15:21:24
5.0 / پنج
4155
تگهای خبر: ایران , بازار , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیمان سیمان