كمالی پور: همه اركان دولت آمریكا تروریست هستند

كمالی پور: همه اركان دولت آمریكا تروریست هستند

به گزارش سیمان نایب رییس كمیسیون قضائی مجلس با اشاره به تصمیم اخیر مجلس سنای آمریكا اظهار داشت: همه اركان دولت آمریكا تروریست هستند زمان آن رسیده كه مجلس شورای اسلامی با قاطعیت از ارتش انقلابی خود یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت كند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، یحیی كمالی پور در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (یك شنبه) ضمن تبریك سال نو و شعار رونق تولید اظهار داشت: با عنایت به افزایش قیمت ارزهای خارجی و به تبع آن كاهش واردات و قاچاق اغلب كالاها، فرصتی طلایی برای دولت بوجود آمده است تا بتواند با تدابیری دقیق به تحقق شعار سال كمك نماید. به عنان مثال دولت اهتمام ویژه ای برای تأمین مواد اولیه كارخانجات و نهادهای كشاورزی و دامی به كار ببندد. و حداقل مواد اولیه كشور را صادر نكند. به عبارت دیگر از خام فروشی پرهیز كند.
كمالی پور اضافه كرد: هم اكنون نقدینگی در بانكهای داخلی انباشته شده است. خواهش من این است كه این حجم اعتبار جز برای تولید و مسائل ضروری اختصاص داده نشود. در سنوات گذشته شاهد بودیم كه اغلب تسهیلات كشور صرف فعالیت های كاذب می شود.
نایب رئیس كمیسیون قضائی مجلس با اشاره به ظرفیت اقتصادی كشورهای همسایه تصریح كرد: ما ۱۵ كشور همسایه داریم كه به كالاهای ایرانی نیاز دارد. اگر به جای چشم دوختن به آمریكا به كشورهای همسایه توجه می كردیم امروز وضعیت بهتری داشتیم. هنوز هم دیر نشده است. بیایید روابط خودمان را با كشورهای همسایه تحكیم ببخشیم. تا زمینه صادرات و رونق تولید فراهم گردد.
وی ابراز عقیده كرد: این روزها وزارت خارجه ی ما در حوزه ی مسائل اقتصادی نقش چندانی ایفا نمی نماید. ان شاؤ الله با استفاده از متخصصین بتواند كانون بازارهای خارجی را رصد كرده و برای هدایت تولیدات داخلی مفید باشد.
نماینده مردم جیرفت در مجلس در پشتیبانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان كرد: اخیراً در حوزه ی مسائل خارجی مجلس سنای آمریكا می خواهد سپاه پاسداران را بعنوان گروه تروریستی معرفی نماید. من از پشت این تریبون كه تریبون خانه ملت است اعلام می كنم كه همه اركان دولت آمریكا تروریست هستند. سازمان سیا كه آثار جنایات، كودتاها و آدم كشی هایش در همه جای دنیا وجود دارد، یك سازمان تروریستی است. همینطور ارتش آمریكا كه جغد شوم كشتار و كودك كشی است یك ارتش تروریستی بشمار می رود. زمان آن رسیده كه مجلس شورای اسلامی اینها را تروریست اعلام نموده و با قاطعیت تمام از ارتش انقلابی خود حمایت كند.
وی سیل و خسارات ناشی از آنرا نتیجه ی بی تدبیری متولیان امر دانست و اظهار داشت: اگر در حوزه سد سازی و آبخیزداری و پروژه های مرتبط اقدام كارشناسی می كردیم امروز شاهد این همه گرفتاری نبودیم چه كسی می تواند این آلام را از دوش مردم شریف ما برداشته و برطرف كند؟
كمالی پور خطاب به وزیر راه و شهرسازی متذكر شد: روزی كه آمدید و رأی اعتماد گرفتید مردم امیدوار بودند كه می توانید گره های كور آن وزارت خانه عریض و طویل را باز كنید. اما امید ما در فاصله ای كوتاه به یاس بدل شد. آیا از ریلی كه فرمان عملیاتش در جیرفت را صادر كردید خبر دارید؟ آیا می دانید كه باید چهار ساله تمام شود ولی هنوز پیشرفتی نكرده است؟ آیا می دانید كه راه های مواصلاتی تعطیل شده است؟
نماینده مردم جیرفت خطاب به وزیر جهاد كشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اگر نمی توانید مساله را حل كنید چرا صورت مساله را پاك می كنید؟ اگر نمی توانید بر بازارهای داخلی كنترل داشته و با دلال ها برخورد كنید چرا مرزها را می بندید؟ چوب بستن مرزها بر سر كشاورزان و تولید كنندگان مظلوم ما می خورد. هر چه سریع تر از شما می خواهم كه مرزها را باز كنید اما بازارهای داخلی را هم كنترل كنید.
نماینده مردم جیرفت در انتها خطاب به وزیر نیرو تصریح كرد: برای آخرین بار به شما تذكر می دهم. شهرستانهای جیرفت و عنبر آباد در محاصره سه رود اصلی و فصلی قرار دارند. اگر به داد آنها نرسید اساساً سرنوشتی غم انگیزتر از شهرهای خوزستان و شهرستان های شمالی خواهند داشت.1398/01/18
13:49:54
5.0 / پنج
4070
تگهای خبر: ارز , ایران , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان