مقام مسئول در شبكه بانكی خبر داد:

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نوسازی مسكن سیل زدگان با سود ۴ درصد

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نوسازی مسكن سیل زدگان با سود ۴ درصد

سیمان: مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن با حضور در مناطق سیل زده استان گلستان، از پرداخت تسهیلات نوسازی كامل واحدهای مسكونی تخریب شده در اثر سیل با سود ۴ درصد آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از بانك عامل بخش مسكن، ابوالقاسم رحیمی اناركی با حضور در استان گلستان از مناطق سیل زده استان گلستان همچون شهرستانهای بندر تركمن، آق قلا و روستاهای تابعه، اظهار داشت: وقوع سیل اخیر در استان گلستان وضعیت بغرنج و تأسف باری را برای مردم شریف این استان به وجود آورده است و به همین دلیل ما در بانك عامل بخش مسكن در نخستین روزهای این حادثه تمام تلاش خودرا به كار گرفتیم تا در كنار مردم باشیم و بتوانیم برنامه ریزی و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.
وی اضافه كرد: با تخصیص بودجه لازم به منظور تأمین قسمتی از تغذیه و اسكان سیل زدگان منطقه، كوشیدیم تا قسمتی از نیازهای آنان را برآورده نماییم.
رحیمی اناركی اشاره كرد: به صورت حضوری و میدانی حضور یافتیم تا ضمن بازدید از منطقه و اعلام آمادگی برای همكاری، وضع موجود را برآورد و ارزیابی كرده و برنامه ریزی های لازم برای تخصیص اعتبار كافی از طرف بانك به منظور جبران قسمتی از خسارت وارده به سیل زده گان كه بعنوان سهمیه به بانك عامل بخش مسكن واگذار می شود، صورت پذیرد و در این راستا بتوانیم گوشه ای از آلام و رنج مردم استان گلستان را كاهش دهیم.
وی گفت: برآورد میزان تخریب به وجود آمده ناشی از سیل اخیر در حوزه مسكن و ساختمان در ابتدا توسط بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و مجموعه سازمان ها و دستگاه های مربوطه صورت می پذیرد و در این زمینه واحدهای مسكونی كه نیاز به تعمیرات و نوسازی دارند مشخص و تفكیك می شوند و تسهیلات لازم با عنایت به سقف هایی كه اعلام خواهد شد پرداخت و قسمتی از تسهیلات به صورت كمك های بلاعوض از محل اعتبارات بنیاد مسكن تخصیص می یابد.
رحیمی اناركی افزود: در واحدهای مسكونی كه نیاز به نوسازی كامل دارند، تسهیلات تخصیصی از نوع قرض الحسنه با نرخ ۴ درصد پرداخت خواهد شد.
گفتنی است، مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن سپس بازدید از مناطق سیل زده استان طی نشستی در محل مدیریت شعب گلستان درباب چگونگی و نحوه پرداخت تسهیلات به سیل زده گان استان و مدیریت صحیح آن خصوصاً در روزها و ماه های ابتدایی تصمیم گیری كردند.
همچنین در این جلسه مقرر شد تا با تشكیل و استقرار ستاد معین در مكان های مشخص شده به منظور تشكیل پرونده و اعطا تسهیلات به سیل زدگان استان، روند این فرآیند تسریع بیشتری یابد.

1398/01/11
15:27:43
5.0 / پنج
4324
تگهای خبر: ارز , تسهیلات , تعمیر , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان