رانندگان مست و خواب آلوده سوار خودروهای ولوو نشوند!

رانندگان مست و خواب آلوده سوار خودروهای ولوو نشوند!

سیمان: شركت خودروسازی ولوو سوئد اخیرا اعلام نموده است كه از فناوری های جدیدی برای شناسایی رفتارهای خطرآفرین راننده نظیر خواب آلودگی و مستی بهره خواهد برد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، علیرغم پیشرفت های بزرگی كه در صنعت خودروسازی به وجود آمده و خودروها به سیستم های هوشمند و پیشرفته ای مجهز شده اند كه احتمال بروز حادثه را كاهش دهند، اما هنوز آمارهای انتشار یافته نشان داده است كه تصادفات رانندگی یكی از مهم ترین علل مرگ و میر در جهان به شمار می آید.
شركت های خودروسازی بزرگ در جهان در سال های اخیر با بهره گیری از فناوری و فناوری های نوین و پیشرفته تلاش كرده اند كه ایمنی خودروهای تولیدی خویش را به میزان قابل توجهی بالا ببرند اما هنوز به آن حد از هوشمندی نرسیده اند كه رفتارهای خطرآفرین رانندگان و سرنشینان خودرو را تشخیص دهند و بدین ترتیب از بروز تصادفات مرگبار رانندگی بكاهند.
اما حالا اخیرا ولوو، بعنوان یكی از بزرگترین خودروسازان مستقر در سوئد، اعلام نموده است كه با تعبیه دوربین های هوشمندی در داخل كابین خودروهای تولیدی خود می خواهد كه رفتارهای خطرناك راننده نظیر خواب آلودگی و مستی (عدم هوشیاری كامل) را به صورت خودكار، اتوماتیك و هوشمندانه تشخیص دهد.
بر مبنای گزارشی كه در وب سایت Wired آمده است، ولوو كه بدون شك سابقه درخشانی در ایمنی خودرو در جهان دارد، حالا به نظر می آید كه می خواهد گامی فراتر از سیستم های منفعل برای تشخیص و كنترل رفتارهای رانندگان بردارد و این دفعه تمركز خویش را به جای سیستم های داخلی خودرو، بر روی راننده برای افزایش ایمنی خودرو تمركز كند.
بر اساس گزارش های انتشار یافته، به نظر می آید كه این دوربین های داخل كابین خودروهای ولوو كه در آینده ای نزدیك به مرحله تولید خواهند رسید، در صورت تشخیص مستی و خواب آلودگی راننده به سیستم استارت و هدایت خودرو فرمان می دهد كه قفل شده و از حركت بایستد و بدین ترتیب به راننده اخطار می دهد كه پس از به دست آوردن هوشیاری كامل به رانندگی و ادامه مسیر خود بپردازد.1398/01/07
19:58:02
5.0 / پنج
4649
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان