تب افزایش قیمت طلا فرونشست

تب افزایش قیمت طلا فرونشست

سیمان: قیمت طلا در بازار جهانی سپس افزایش در سه روز گذشته، روز چهارشنبه در واكنش به رشد ارزش دلار آمریكا، كم شد.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حدود ۰.۱ درصد كم شد و به ۱۳۰۴.۸۵ دلار رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با حدود ۰.۲ درصد كاهش، به ۱۳۰۴.۶۰ دلار رسید.

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شركت فیلیپ فیوچرز در سنگاپور، دلار قوی و رشد بازارهای سهام موانع پیش روی طلا در معاملات روز جاری هستند و هم اكنون ریسك پذیری نسبتاً بالایی وجود دارد.

بازارهای سهام آسیا در آستانه اعلام تصمیم سیاست پولی بانك مركزی آمریكا، نزدیك به بالاترین ركورد خود در شش ماه گذشته ایستادند.

بانك مركزی آمریكا مقرر است تصمیم سیاست پولی خودرا در یك كنفرانس خبری از طرف جروم پاول، رئیس این بانك به بازارها اعلام نماید.

به گفته لو، بازار منتظر تصمیم بانك مركزی آمریكا است و انتظارات بر عدم افزایش نرخ های بهره در سال میلادی جاری است.

معامله گران حتی كاهش نرخ های بهره در سال ۲۰۲۰ را پیش بینی می كنند.

بر اساس گزارش رویترز، دلار آمریكا به دنبال تنش مجدد در مذاكرات تجاری آمریكا و چین، در مقابل همتایان خود صعود كرد. سرمایه گذاران از سال قبل كه تنش های تجاری میان غول های اقتصادی جهان به اوج رسید، متقاضی خرید دلار بعنوان دارایی مطمئن شده بودند.

دلار قوی تر معاملات طلا را كه به این ارز قیمت گذاری می شوند، گران تر كرده و تقاضا برای خرید طلا را محدود می كند.

در این بین، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری سپس این كه روز گذشته از مرز ۱۶۰۰ دلار عبور كرد و تا ركورد ۱۶۰۶ دلار پیش رفت، در معاملات روز چهارشنبه ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۶۰۱.۴۷ دلار رسید.

قیمت پالادیم كه در تولید كاتالیزورهای كاهش آلودگی خودرو به كار می رود، از اواسط اوت حدود دو برابر افزایش یافته و از شروع سال ۲۰۱۹ تابحال حدود ۲۷ درصد رشد كرده است.

به گفته تحلیلگران، ریسك ممنوعیت صادرات قراضه فلزات ثمین از طرف روسیه كه تولیدكننده بزرگ پالادیم است، به نگرانی ها نسبت به كمبود عرضه در بازار افزوده و قیمت این فلزات را به ركورد بی سابقه ای رسانده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افت كرد و به ۱۵.۳۳ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۸۵۵.۹۳ دلار رسید.
1398/01/01
10:48:42
5.0 / پنج
4533
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیمان سیمان